- 20%

Health Aid – EyeVit Forte

Original price was: 3,980 Lekë.Current price is: 3,184 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Health Aid – EyeVit Forte 

Shikimi i mirë është një pjesë e rëndësishme e mirëqenies dhe një faktor i rëndësishëm në ruajtjen e cilësisë së jetës. Ushqimi i duhur është thelbësor për t’ju ndihmuar të mbani sytë tuaj të shëndetshëm dhe të funksionojnë në mënyrën më të mirë. EyeVit FORTE është formuluar posaçërisht për  marrjen e lëndëve ushqyese më të dobishme, të cilat dihet se kontribuojnë në mirëmbajtjen e syve të shëndetshëm.

 • Vitamina E dhe C janë antioksidantë të fuqishëm që mbrojnë sytë nga dëmtimet e shkaktuara nga nënproduktet metabolike të quajtura radikale të lira dhe kundër shenjave të plakjes rreth syve.
 • Riboflavina mund të ndihmojë për të parandaluar ndryshimet strukturore brenda kornesë. Një mungesë e kësaj vitamine mund të bëjë që sytë të bëhen të përgjakur, të irritohen, të lotojnë dhe të ndjeshëm ndaj dritës.
 • Zinku kontribuon në thithjen normale të Vitaminës A, e cila është e dobishme për mirëmbajtjen e shikimit të shëndetshëm. Ndihmon gjithashtu enzimat antioksidante në trup në zvogëlimin e numrit të radikaleve të lira të cilat mund të shkaktojnë dëmtime të syve.
 • Luteina dhe Zeaksantina janë përbërje të quajtura ksantofile, të cilat janë pigmente të verdhë që ndodhin natyrshëm në shumë bimë dhe perime. Ato kanë funksione të rëndësishme antioksiduese në trup dhe ndihmojnë në bllokimin e dritës blu nga arritja e strukturave themelore në retinë, duke zvogëluar kështu rrezikun e dëmtimit oksidativ të shkaktuar nga drita.

EyeVit FORTE u vjen në ndihmë:

 • Personave që dëshirojnë të sigurojnë ushqimin e duhur për sytë;
 • Njerëzit të cilët kanë punë që shkaktojnë ngarkesë shtesë në sy;
 • Personat e moshuar që dëshirojnë të mbrojnë sytë e tyre nga shenjat e plakjes;
 • Përdoruesit e lenteve të kontaktit dhe ata që vuajnë nga gjendja e thatë e syve ose rrathë të errët;

Udhëzime mbi përdorimin

Tabletat mund të merren çdo ditë për të gjithë ata që dëshirojnë të ruajnë shëndetin e syve të tyre. Ideal për përdoruesit e lenteve të kontaktit dhe për personat që punojnë me orë të gjata në ekranin e kompjuterit.

Firma

Health Aid

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30

NutrientëtMesatarja për tabletë%NRV*
Vitamin E (45 iu)30 mg250
Vitamin C180 mg225
Riboflavin4.2 mg300
Zinc15 mg150
Lutein10 mg--
Zeaxanthin5 mg--
mg =miligram
*NRV = Vlera referencë e nutrientëve
Lista e përbërësve
Bulking Agent (microcrystalline cellulose, di-calcium phosphate), Vitamin C (ascorbic acid), Zeaxanthin and Lutein (Tagettes ereta), Natural Vitamin E Succinate, Glazing Agent [hydroxyl propyl methyl cellulose (HPMC)], Zinc Oxide, Anti-caking Agent (veg. magnesium stearate, veg. stearic acid), Vitamin B2 (riboflavin).
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – EyeVit Forte”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART