- 20%

Health Aid – Daily Probio

2,496 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Health Aid – Daily Probio

Stresi i përditshëm, toksinat, përdorimi i antibiotikëve dhe mungesa e fibrave dietike prishin mikrobiotën e zorrëve duke çuar në probleme gastrointestinale, shtim në peshë, rritje të tepërt të kandidës, imunitet të komprometuar dhe probleme të tjera.

HealthAid DailyProbio është një formulim unik i sugjeruar për përdorim të përditshëm që përmban një përzierje superiore të 10 miliardë kulturave të gjalla, duke përdorur 20 shtame të ndryshme rezistente ndaj acideve biliare më të hulumtuara për të siguruar që bakteret të mos shkatërrohen nga lëngjet e stomakut përpara se të arrijnë në zorrë.

DailyProbio është gjithashtu i fortifikuar me prebiotikë Frukto-oligosakaride (FOS), për të ndihmuar në stimulimin e përhapjes dhe mbijetesës së baktereve ‘miqësore’.

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit dhe fëmijët mbi 3 vjeç rekomandohet te marrin një kapsulë në ditë, ose siç udhëzohet nga një profesionist i kujdesit shëndetësor. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Health Aid

Mosha

3+

Forma

Kapsula

Sasia

30

Each Capsule Contains (Average): %NRV
Bifidobacterium animalis …………………..0.2 billion*
Bifidobacterium lactis……………………….0.8 billion*
Bifidobacterium bifidum ……………………0.2 billion*
Bifidobacterium breve ………………………0.4 billion*
Bifidobacterium infantis…………………….0.2 billion*
Bifidobacterium longum ……………………0.2 billion*
Bifidobacterium pseudolongum …………0.2 billion*
Total Bifidobacterium cultures ………..2.2 billion
Lactobacillus acidophilus ………………….0.2 billion*
Lactobacillus brevis………………………….0.4 billion*
Lactobacillus casei …………………………..0.8 billion*
Lactobacillus bulgaricus……………………0.2 billion*
Lactobacillus fermentum …………………..0.2 billion*
Lactobacillus gasseri ………………………..0.2 billion*
Lactobacillus helveticus ……………………0.8 billion*
Lactobacillus paracasei …………………….0.8 billion*
Lactobacillus plantarum ……………………0.8 billion*
Lactobacillus reuteri …………………………0.2 billion*
Lactobacillus rhamnosus…………………..1.4 billion*
Lactobacillus salivarius……………………..0.2 billion*
Lactobacillus lactis …………………………..1.6 billion*
Total Lactobacillus cultures …………..7.8 billion*
Total cultures …………………………………10 billion*
Fructooligosaccharides (FOS)………………..30 mg*
NRV: EC Nutrient Reference Value
*: EC NRV Not Yet Established

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Daily Probio”

LART