- 20%

Health Aid – Biotinë 5000µg me Vitaminë B5

(2 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 2,600 Lekë.Current price is: 2,080 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Health Aid – Biotin 5000µg with Vitamin B5

Biotina mbështet shëndetin e lëkurës, thonjve dhe flokëve. Biotina njihet veçanërisht si një vitaminë bukurie. Mbush flokët, rrit elasticitetin dhe parandalon tharjen dhe këputjen e flokëve. Ndihmon gjithashtu në prodhimin e keratinës, një komponent kryesor i flokëve të shëndetshëm.

Biotina ndihmon në bartjen e oksigjenit në qelizat e folikulave, duke i bërë ato energjike dhe të shëndetshme. Kjo është edhe një nga arsyet pse Biotina është shumë e dobishme në parandalimin brishtësisë dhe thatësisë së flokëve.

Biotina mbështet shëndetin e lëkurës.

Kapsulat HealthAid Biotin 5000mcg janë të pasura me vitaminë B5 me dozë të lartë, e cila kontribuon në reduktimin e lodhjes, në performancën normale mendore, në metabolizmin e prodhimit të energjisë, dhe metabolizmin e hormoneve steroide (hormonet seksuale dhe hormonet mbiveshkore), duke promovuar kështu ekuilibrin hormonal si te meshkujt ashtu edhe te femrat.

Ashtu si biotina, vitamina B5 gjithashtu ndihmon dhe mbron shëndetin e flokëve, lëkurës dhe thonjve.

 • Kontribuon në ruajtjen e flokëve dhe lëkurës normale
 • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor
 • Kontribuon në metabolizmin normal të makronutrientëve
 • Kontribuon në funksionin normal psikologjik
 • Kontribuon në ruajtjen e mukozave në nivele normale

Kapsulat HealthAid Biotin 5000mcg me vitaminë B5 janë pa sheqer dhe kripë të shtuar.
Pa misër, xhelatinë, maja, gluten, grurë, niseshte, qumësht, laktozë, soje, arra.
Pa ngjyrues artificial, konservues dhe aromatizues të shtuar.
Të përshtatshme për veganët dhe vegjetarianët.

Udhëzime mbi përdorimin

Për të rriturit rekomandohet një tabletë në ditë (mundësisht me mëngjes). Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të merrni këtë suplement nëse vuani nga ndonjë sëmundje, jeni duke marrë ilaçe të përshkruara, jeni shtatzënë ose ushqeni me gji.

Firma

Health Aid

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

60

Çdo tabletë Biotin përmban (mesatarisht):% NRV
Biotin5000µg10000
Pantothenic Acid 50mg 833
Bulking Agent (rice powder, microcrystalline cellulose), Pantothenic Acid, Anti-caking Agent (veg. magnesium stearate), D-Biotin.
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Health Aid – Biotinë 5000µg me Vitaminë B5
 • Kejsi S.

  Mi rriten shume shpejte floket. vit e Health aid jane nder me te mirat!

 • Anxhela A.

  Super

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART