Health Aid – B12

3,380 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Health Aid B12

Fatkeqësisht, për shkak të shumë faktorëve të ndryshëm, mungesa e vitaminës B12 është një problem i zakonshëm në rritje sot. Të rriturit dhe fëmijët shpesh e gjejnë veten me shenja të mungesës së vitaminës B12 pa e kuptuar.

Një mangësi mund të shfaqet me shenja të tilla si mjegullim mendor, kujtesë dhe përqendrim i dobët, lodhje, acarim, ndjenja apatie dhe mungesë motivimi, luhatje humori, dobësi muskulore ose probleme me gjumin. Mungesa e kësaj vitamine mund të kontribuojë gjithashtu në dobësimin e imunitetit.

Vitamina B12 është e rëndësishme për shëndetin e mirë mendor dhe fizik. Është një nga vitaminat më të mëdha dhe më të komplikuara që prodhohet vetëm nga disa lloje bakteriale probiotike. Në trup Vitamina B12 përdoret në ADN, duke punuar me vitamina të tjera B për të formuar lloje të ndryshme të qelizave të gjakut.

Kontribuon në funksionimin normal të trurit, sistemin imunitar, prodhimin e energjisë dhe metabolizmin e yndyrave, karbohidrateve dhe proteinave. Kontribuon në zemrën dhe sistemin kardiovaskular duke ruajtur nivelet normale të homocisteinës.

Për çfarë janë tabletat e vitaminës B12?

 • Kontribuon në metabolizmin normal të prodhimit të energjisë dhe funksionimin e sistemit nervor.
 • Kontribuon në metabolizmin normal të homocisteinës.
 • Kontribuon në funksionin normal psikologjik.
 • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar.
 • Duke kontribuar në reduktimin e lodhjes dhe lodhjes.

Tabletat e vitaminës B12 janë:

 • Pa sheqer dhe kripë të shtuar.
 • Pa misër, maja, gluten, grurë, niseshte, qumësht, laktozë, sojë, arra.
 • Pa ngjyrues artificial, konservues dhe aromatizues të shtuar.
 • I përshtatshëm për veganët dhe vegjetarianët.

Udhëzime mbi përdorimin

Për të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, një tabletë në ditë, mund të rritet në dy tableta në ditë nëse kërkohet.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Firma

Health Aid

Mosha

12+

Forma

Tableta

Sasia

60 Tableta

Çdo tabletë përmban (mesatar):% NRV
Metilkobalamina (Vitamina B12)1000µg40,000
NRV: EC Nutrient Reference Value

Lista e plotë e përbërësve
Bulking Agent [microcrystalline cellulose, hydroxy propyl methyl cellulose (HPMC), di-calcium phosphate)], Anti-caking Agent (silica, veg. magnesium stearate), Capsule Shell [glazing agent (HPMC, glycerine)], Vitamin B12 (cyanocobalamin).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – B12”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART