- 20%

Health Aid – B-vital Effervescent Tablets

Original price was: 1,690 Lekë.Current price is: 1,352 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Health Aid – B-vital Effervescent Tablets

Tableta eferveshente Health Aid B-Vital është një kombinim unik i vitaminave dhe mineraleve thelbësore; siguron një multivitaminë të shijshme të pasur me vitamina B1, B2, B3, B6 dhe B12 e cila kontribuon në reduktimin e lodhjes.

Tabletat eferveshente B-vital mund të jenë të dobishme për:

 • Njerëzit me energji të ulët që kanë nevojë për një rritje të saj
 • Ata që ndihen vazhdimisht të lodhur
 • Njerëzit që përjetojnë stres ditor
 • Ata që kanë nevojë për të forcuar sistemin imunitar
 • Njerëzit që kanë nevojë të ruajnë shëndet të qëndrueshëm ose të përmirësojnë performancën atletike
 • Ata me dieta të varfëra ushqimore
 • Njerëzit me punë  dhe stil jete stresues

Pa aspartam. Pa maja, gluten, soje, nënprodukte bulmeti, ngjyrues artificial, konservues dhe aromatizues

Udhëzime mbi përdorimin

Për rë rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç rekomandohet një tabletë në ditë, të tretet në një gotë me ujë.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Firma

Health Aid

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta Eferveshente

Sasia

20

Çdo tabletë shkumës B-vital përmban:%NRV
Vitamin C500mg625
Thiamin15mg1364
Riboflavin15mg1071
Niacin40mg250
Vitamin B610mg714
Folic Acid400µg200
Vitamin B1210µg400
Biotin150µg300
Pantothenic Acid23mg383
Calcium100mg13
Magnesium100mg27
Zinc10mg100
INGREDIENTS FOR B-VITAL EFFERVESCENT TABLETS:
Citric acid, Sodium bicarbonate, Sorbitol, Vitamin C (ascorbic acid), Calcium carbonate, Magnesium carbonate, Orange flavour, Maize Starch, Magnesium oxide, Redbeet powder, Acesulfame K, Niacin (nicotinamide), Zinc sulphate, Calcium d-pantothenate, Lemon flavour, Riboflavin, Thiamine, Vitamin B6 (pyridoxinne hydrochloride), Vitamin B12 (cyanocobalamine), Biotin, Apricot flavour, Folic acid.
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – B-vital Effervescent Tablets”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART