Health Aid – A to Z

1,620 Lekë

Health Aid – A to Z Multivit Tablets

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Health Aid A to Z Multivit Tablets

Tabletat A-Z Multivit ofrojnë një suplement të balancuar vitaminash dhe mineralesh ideale për të gjithë familjen, atletët dhe njerëzit që bëjnë ushtrime të forta dhe punë energjike ose për këdo që kërkon të ruajë marrjen dietike të këtyre lëndëve ushqyese të rëndësishme.

Ato janë gjithashtu të dobishme për gratë gjatë cikleve të tyre mujore.

Multivitamina me minerale A-Z rekomandohet për:

 • Kontribuon në ruajtjen e shëndetit të përgjithshëm të trupit
 • Kontribuon në rritjen e nivelit të energjisë dhe përqendrimit.
 • Kontribuon në tretjen normale dhe funksionimin e imunitetit.
 • Kontribuon në ruajtjen e shëndetit të zemrës, mëlçisë dhe sistemit të qarkullimit të gjakut.

Tabletat Multivit A deri në Z (Multivitamina dhe Minerale) mund të jenë të dobishme për:

 • Ata që janë në kërkim të një kombinimi të gjithanshëm të balancuar multivitaminash dhe mineralesh.
 • Ata që kanë nevojë për mbështetje shtesë në momente stresi ose me ushqyerje jo të mirë
 • Gratë që dëshirojnë të ruajnë marrjen e lëndëve ushqyese.
 • Të moshuarit me kërkesa më të larta për vitamina dhe minerale kryesore.
 • Vegjetarianë që u mungojnë disa vitamina.
 • Njerëzit që ndjekin programe për humbje peshë.
 • Fëmijët në pubertet.

Udhëzime mbi përdorimin

Tabletat Multivit A-Z duhet të merren çdo ditë për të plotësuar dietën dhe për të optimizuar mirëqenien dhe shëndetin e mirë.

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, një tabletë në ditë me ushqim.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Kujdes! Ky produkt përmban vitaminë A , nëse jeni gjatë shtatëzanisë ose jeni duke ushqyer me gji ju lutemi konsultohuni me mjekun tuaj.

Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.

Firma

Health Aid

Mosha

12+

Forma

Tableta

Sasia

30

Çdo tabletë Multivit A deri në Z përmban (mesatarisht):% NRV
Vitamin A (2667iu) 800µgRE 100
Vitamin D (200iu)5µg 100
Vitamin E (12iu) 11mgTE 92
Vitamin C68mg 85
Thiamin (Vit.B1) 1.8mg 164
Riboflavin (Vit.B2)2.4mg171
Niacin (Vitamin B3) 22mg138
Vitamin B6 (Pyridoxine HCL) 3.7mg 264
Folic acid 400µg 200
Vitamin B12 2µg 80
Biotin 170µg 340
Pantothenic acid 6.5mg 108
Vitamin K 33µg 33µg
Calcium 178mg22
Iron 20mg 143
Magnesium110mg 29
Zinc 15mg 150
Iodine 165µg 110
Manganese2.75mg138
Selenium 28µg51
Chromium30µg 75
Molybdenum 25µg50
Boron 150µg *
Lutein 275µg*

Bulking Agent (tri-calcium phosphate, microcrystalline cellulose, hydroxypropyl cellulose), Magnesium Oxide, Potassium Chloride, Vitamin C (ascorbic acid), Ferrous Fumarate**, Vitamin E Acetate (dl-alpha tocopherol), Coating [(HPMC), polydextrose, red & black iron oxides, talc, medium chain triglycerides, calcium carbonate], Nicotinamide, Zinc Oxide, Anti-caking Agent (veg. stearic acid, silicon dioxide, veg. magnesium stearate), Vitamin A Acetate, Manganese Sulphate, Calcium-D-Pantothenate, Pyridoxine Hydrochloride, Riboflavin, Copper Sulphate, Thiamine Mononitrate, Vitamin D2 (ergocalciferol), Sodium Borate, Lutein, Vitamin K1, Folic Acid, Potassium Iodide, D-Biotin, Chromium Chloride, Sodium Molybdate, Sodium Selenite, Vitamin B12

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – A to Z”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART