Haliborange – Halibaby Multivitamin Drops

1,500 Lekë

Multivitamina të përshtatshme për fëmijë 4 muaj deri në 24 muaj që ndihmojnë në rritjen dhe zhvillimin e shëndetshëm

Përshkrimi i Produktit

Haliborange Halibaby Multivitamin Drops

Halibaby Multivitamin Drops janë formuluar veçanërisht për të siguruar që fëmija juaj të shkëlqejë në jetë çdo ditë falë 10 vitaminave thelbësore që janë në përmbajtje të këtij produkti, të cilat shërbejnë për rritje dhe zhvillim sa më të shëndetshëm.

 • Përmban vitaminën A, B, C dhe 10 μg vitaminë D sipas rekomandimeve nga Departamenti i Shëndetësisë për të gjitha foshnjat që ushqehen me gji që nga lindja
 • Mbështet rritjen, zhvillimin dhe sistemin imunitar.
 • Pa aromatizues, ngjyrues, konservant dhe pa vaj kikiriku.
 • I përshtatshëm për foshnja nga 4 muaj deri 24 muaj

Vitaminat përbërëse: 

 • Vit. A – Ndihmon në suportin e shikimit normal dhe mirëmbajtjen e lëkurës së shëndetshme.
 • Vit. C – Ndihmon në mbështetjen e sistemit imunitar, ndikon në metabolizmin normal të prodhimit të energjisë dhe mbrojtjen qelizore nga stresi oksidativ. Kontribuon në formimin normal të kolagjenit dhe mirëfunksionimin e lëkurës.
 • Vit. D – Esenciale për rritjen dhe zhvillimin normal të kockave tek fëmijët. Kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve, kockave dhe sistemit imunitar.
 • Vit. B1 – Tiamin kontribuon në metabolizmin normal energjetik.
 • Vit. B2 – Riboflavin ndikon në mirëfunksionimin e sistemit nervor.
 • Vit. B3 – Niacin kontribuon në metabolizmin normal energjetik.
 • Vit. B5 – Mbështet performancën normale mendore.
 • Vit. B6 – Kontribuon në procesin e metabolizmit energjik dhe mirëfunksionimin e sistemit nervor.

Udhëzime mbi përdorimin

Doza ditore: 1ml ( referojuni pikatorës për sasinë e mbushjes ) .

Tundeni mirë para përdorimit. Mbusheni pikatoren deri në dozën e rekomanduar, administrojeni direkt në gojë ose përziheni me qumësht, lëng apo ushqim.

Shtesat ushqimore synojnë të plotësojnë dietën dhe nuk duhet të konsiderohen si zëvendësues i një diete të larmishme dhe një stili jetese të shëndetshëm.

 

Firma

Haliborange

Mosha

Fëmijë

Mosha e fëmijës

4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 12+

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

Fructose, Water, Vitamin C (L-ascorbic acid), Niacin (Nicotinamide), Acidity regulator: Citric acid, Pantothenic acid (Dexpanthenol), Emulsifier: Mono-and diglycerides of fatty acids, Thickener: Xanthan gum, Vitamin A (Retinyl palmitate), Riboflavin 5′-phosphate sodium, Vitamin B6 (Pyridoxine hydrochloride), Thiamin hydrochloride, Vitamin D (Cholecalciferol), Vitamin B12 (Cyanocobalamin), D-Biotin.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Haliborange – Halibaby Multivitamin Drops”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART