- 20%

Haliborange – Baby and Toddler Multivitamin Orange Liquid (1m+)

Original price was: 1,640 Lekë.Current price is: 1,312 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Haliborange – Baby and Toddler Multivitamin Orange Liquid

Haliborange Multivitamin Liquid është një mënyrë e shijshme që fëmija juaj të marrë vitaminat thelbësore që i nevojiten çdo ditë. Marka nr. 1 e vitaminave për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar e besuar nga nënat†

 • Mbështet shëndetin dhe mirëqenien
 • Vitamina A: Vizioni
 • Vitamina C: Sistemi imunitar
 • Vitamina D: Kockat
 • Pa ngjyrues, përmirësues artificial të shijes apo sheqer të shtuar.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Foshnjat, nga 1 muaj deri në 4 muaj: Gjysmë lugë çaji 5 ml në ditë.
 • Foshnjat, nga 4 muaj deri në 4 vjeç: Një lugë çaji 5 ml në ditë.
 • Fëmijët 4 vjeç e lart: Dy lugë çaji nga 5 ml në ditë.
 • Për fëmijët nën 6 muaj: lëngu mund të përzihet me qumësht ose ujë.

Ruajeni larg rrezeve direkte të diellit . Pasi të hapet ruajeni në frigorifer dhe përdoreni brenda 8 javësh.

Firma

Haliborange

Mosha

Fëmijë

Forma

Shishe

Sasia

250ml

NutrientëtPer 5 ml% NRV*
Vitamin A200 µg RE 25
Vitamin D200 µg RE 70
Vitamin E2 mg α-TE 17
Vitamin C25 mg31
Thiamin (Vitamin B1) 0.3 mg 27
Riboflavin (Vitamin B2) 0.4 mg 29
Niacin5 mg NE 31
Vitamin B6 0.35 mg 25
Pantothenic Acid 1.33 mg 22
NRV - Nutrient Reference Value
Lista e përbërësve
Water, Glycerol, Ascorbic Acid, Acidity Regulators: Sodium Citrate, Citric Acid, Stabiliser: Xanthan Gum, Niacinamide, Flavour: Orange Oil, Sodium Chloride, Preservative: Sorbic Acid, Vitamin E, D-Panthenol, Vitamin B2, Vitamin A Prep. (Vitamin A Palmitate, DL Alpha Tocopherol), Vitamin B1, Vitamin B6, Vitamin D Prep. (Fractionated Vegetable Oil, Vitamin D, DL Alpha Tocopherol)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Haliborange – Baby and Toddler Multivitamin Orange Liquid (1m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART