Gravol Kids – Shurup për trajtimin e të përzierave (2-12 vjeç)

810 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Gravol Kids Shurup (2vjeç+)

Gravol Kids i lëngshëm është shurup pa ngjyrë dhe pa alkool, me një shije të shkëlqyer frutash që e bën atë edhe më të lehtë për t’u marrë nga fëmijët.

Krijuar për fëmijët e moshës 2-12 vjeç, rekomanduar nga doktorë dhe farmacistë.

Ky produkt është efikas në parandalimin dhe trajtimin e të përzierave, të vjellave, marramendjes për shkak të lëvizjes dhe udhëtimeve.

Udhëzime mbi përdorimin

Dozimi sipas moshës:

 • Fëmijët nën 2 vjeç: Këshillohet të merret sipas udhëzimeve të një mjeku.
 • Fëmijët 2 deri në 6 vjeç: merrni 1 lugë çaji (5 ml) çdo 6 deri në 8 orë sipas nevojës, deri në maksimum 5 lugë çaji (25 ml) në 24 orë.
 • Fëmijët 6 deri në 12 vjeç: merrni 2 lugë çaji (10 ml) çdo 6 deri në 8 orë sipas nevojës, deri në maksimum 10 lugë çaji (50 ml) në 24 orë.

Merrni dozën e parë të paktën gjysëm ore dhe mundësisht 1 deri në 2 orë para nisjes.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Përdorimi i zgjatur duhet të bëhet vetëm me këshillën e mjekut. Ruajeni në temperaturën e dhomës nën 27°C. Të mbahet larg fëmijëve!

Firma

Church & Dwight

Mosha

Fëmijë

Forma

Shishe

Sasia

75ml

Liquid / 15 mg / 5 mL dimenhydrinate
Citric acid, flavour, polysorbate 80, propylene glycol, sodium benzoate, sorbitol, sucrose, water.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Gravol Kids – Shurup për trajtimin e të përzierave (2-12 vjeç)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART