Goodwill – Enzimax Forte

2,100 Lekë

Kapsula me përmbajtje enzimash që ndihmon në rastet me probleme digjestive

Rezultati: 3-5 herë tretje më e shpejtë

Përshkrimi i Produktit

Goodwill Enzimax Forte

Enzimax Forte është një suplement ushqimor me një kombinim të mirëbalancuar të enzimave specifike të tretjes, të cilat në sajë të teknologjisë inovative çlirohen dhe veprojnë në stomak dhe zorrë.

Mungesa e enzimave të tretjes në zorrë mund të rezultojë në mungesë të lëndëve ushqyese. Kjo mund të shkaktojë probleme shëndetësore si obeziteti, alergjitë, depresioni dhe shumë sfida të tjera për një jetë të lumtur.

Suplementet e enzimave tretëse zakonisht kanë 3 ose 4 enzimat më të zakonshme për tretje. Shumica e njerëzve u mungojnë një ose më shumë prej tyre.
Enzimax Forte është një suplement me 7 enzima tretëse të shpërndara në 2 kapsula, e brëndshme dhe e jashtme.
Kapsula e parë lëshon 5 enzima tretëse në stomakun tuaj, kapsula e dytë çliron 7 enzima tretëse, për të synuar në mënyrë efektive të gjithë sistemin tretës.

 • Teknologji inovative – mundëson tretjen si në stomak ashtu edhe në zorrë.
 • Kapsula e brendshme përmban enzimat: Lipase, Amylase, Glucoamylase, alpha-Galactosidase, Protease 4.5, Protease 6.0 and Protease bakteriale neutrale. Kapsula e jashtme përmban enzimat: Lipase, Amylase, Glucoamylase, Protease 4.5, Protease 3.0. dhe vaj luledielli.
 • E vërtetuar klinikisht 3-5 herë tretje më e shpejtë.
 • I përgatitur për personat me probleme të tretjes, pankreatit kronik, heqje të fshikëzës së tëmthit.
 • Lehtëson diskomfortin pas një vakti të madh.
 • I çliron gazërat në intestin.
 • Enzimat nuk janë me origjinë shtazore duke i bërë të përshtatshme për vegjetarianët.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një kapsulë në ditë shoqëruar me vaktin kryesor.

Suplementet ushqimore nuk synojnë të përdoren si zëvendësues i një dietë ushqimre të larmishme dhe të ekuilibruar.

Firma

Fortex

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

20 Kapsula

Sunflower oil, Lipase, Amylase, Glucoamylase, alpha-galactosidase, Protease 3.0, Protease 6.0, neutral bacterial protease, Protease 4.5; capsule (gelatin; thickeners: hydroxypropylmethylcellulose, gellan gum, dyes (E-171, E-172).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Goodwill – Enzimax Forte”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART