Globifer Forte

2,800 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Globifer Forte

GlobiFer është një shtesë ushqimore natyrale me një formulë unike të dozave të ulëta të hekurit që përmban hekur shtazor dhe jo shtazor për të përmbushur shpejt dhe me efikasitet mungesën e hekurit dhe për të ndihmuar në ruajtjen e nivelit të hemoglobinës. Shtimi i hekurit shtazor rrit absorbimin e hekurit. Studimet klinike kanë treguar një përgjigje optimale me një rritje mesatare të hemoglobinës prej 30 g/L dhe përmirësimin e rezervave të hekurit.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 tabletë në ditë me ujë.

Firma

GlobiFer

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

40

Bovine haemoglobin powder, iron sulphate, acidity regulator: calcium phosphate – E341, bulking agent: microcrystalline cellulose-E460, stabilizer: polyvinylpyrrolidon-E1202, anti-caking agent: silicon dioxide E551 + magnesium stearate – E470b, film: bulking agent: polyvinylalcohol (E1203) + Talc (E553b) + Magrogol (E1521), colourant: titanium dioxide (E171) + indigo carmin (E132), emulgator: soya lecithin (E322), colourant: red iron oxide – E172 + black iron oxide – E172, tableting agents: dibasic calcium phosphate dihydrate E341, microchrystalline E470b, silicon dioxide e551, coating: shellac E904, talcum E553B

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Globifer Forte”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART