Genove – Genosun Pigment Repair Facial Sunscreen (SPF 50+)

2,990 Lekë

Krem dielli mbrojtës kundër hiperpigmentimit nga rrezet e diellit veçanërisht për lëkurat sensitive dhe të bardha.

Përshkrimi i Produktit

Genove Genosun Pigment Repair Facial Sunscreen (SPF 50+)

Genosun Pigment Repair Facial Sunscreen (SPF 50+) është krem dielli që ofron mbrojtje ndaj rrezatimit të dëmshëm UVA dhe UVB të diellit.

 • Ndihmon në parandalimin ose zvogëlimin e hiperpigmentimit të shkaktuar nga ekspozimi në diell dhe parandalon fotoplakjen e parakohshme të lëkurës.
 • Indikohet për të gjitha tipet e lëkurës, veçanërisht lëkurat sensitive dhe të bardha.
 • Compleksi Astaxactive që ndodhet në përbërje të tij ka fuqi të lartë antioksidante dhe ndikon në riforcimin e mbrojtjes natyrale të lëkurës.
 • Rezistente ndaj ujit, lehtësisht i absorbueshëm, i thatë në prekje.
 • Mund të shkaktojë irritim të lehtë të syve.
 • Pa përmbajtje parfumi dhe octocryleni.
 • Produkt vegan i prodhuar në Spanjë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni kremin e diellit në sasi të mjaftueshme në lëkurë gjysmë ore para ekspozimit në diell. Riaplikoni shpesh, veçanërisht pas notit ose aktivitetit fizik.

Firma

Genove

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Të gjitha

Forma

flakon me aplikator

Sasia

50ml

SPF

50+

Aqua (Water), Dibutyl adipate, C12-15 Alkyl benzoate, Butyl methoxydibenzaylmethane, Ethythexyl salicylate, Bis-Ethy thexyloxyphenol methoxyphenyiltriazine, Diethythexyl butamido triazone, Phenylbenzimidarole sulfonic acid, Ethylhexyl triazone, triacontanyl PVP, Triethanolamine, Propylene glycod. Titanium dioxide, Silicone dioxide, Capylyl caprylate/caprate, Propanediol,
Haematococcus pluvialis extract, Daucus carota root extract,Tocopherol acetate, Chlorela Vulgaris/Lupinus Albus Protein
Ferment, Nastutiun Offcinale Flowerleaf Extract, JuglansRegia (Walnut) Seed Extract, Niacinamide, Alcohol denat, Zinc PCA,Sodium phytate, Glycerin, Polyglyceryl-2-Caprate, Sucrose stearate, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Stearic acid,Alumina, Glyceryl caprylate, Squalane, Phenoxyethanol, Hydrolyzed wheat protein/PVP crosspolymer, Disodium EDTA, Ethythexytglycerin, Glyceryl stearate, PEG-100 Stearate, Caprylytglycol, Polyurethane-62, Trideceth-6, Lecithin, Tocopherol, Citric acid, Phytic acid, Sodium benzoate, Potassiumsorbate, Beta-Sitosterol, Squalene, Sodium metabisulfite, Benzoic acid, Sorbic acid, Xanthan gum.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Genove – Genosun Pigment Repair Facial Sunscreen (SPF 50+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART