Zbritje

Mustela – Shampo

1,020 Lekë1,615 Lekë

Gel lavant doux për bebe dhe fëmijë. Ky xhel pastrues shkumues për flokët dhe trupin është ideal për banjën e fëmijës që nga dita e parë e lindjes*.

* Përfshi edhe neonatët.

Hiq

Përshkrimi i Produktit

VETITË:

 • Pastron me efikasitet duke respektuar lëkurën, skalpin dhe flokët delikatë të të sapolindurit, bebes dhe fëmijës
 • Qetëson dhe kompenson efektet tharëse të banjës
 • Nuk djeg sytë
Siguri e garantuar që nga lindja :
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .
Tolerancë e lartë kutane dhe okulare
Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.

EFIKASITET I PROVUAR:

 •  Pastron butësisht flokët e bebes dhe fëmijës :100% kënaqësi(2).
 •  Eviton formimin e nodujve në flokë : 98% kënaqësi(2).
  (2) Studim klinik i realizuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 42 bebeve ku përfshiheshin të sapolindur nën 3 muajsh, gjatë 3 javëve (vetë-vlerësim).

KËSHILLA PËRDORIMI:

Hidhni në pëllëmbën e dorës pak Gel lavant doux, shkumoni lëkurën dhe flokët e bebes apo fëmijës. Shpëlajeni.

Kënaqësi përdorimi 

 • Lë një aromë unike mbi lëkurë dhe flokë.
 • Praktik, flakoni-pompë hedh dozën e duhur për çdo përdorim.

Flakon-pompë 500 ml dhe 200ml

Informacion Shtesë

Firma

Mustela

Forma

Flakon

Sasia

200ml, 500ml

PËRBËRËSIT DHE NATYRALITETI:

Përbërës kryesorë me origjinë natyrale:

Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar : përforcon barrierën e lëkurës,hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore.
Vitaminë B5: qetëson
Tensio-aktivë të butë: pastrojnë butësisht duke evituar tharjen e lëkurës
Pa sapun

Formulë e biodegradueshme(3)
90 % përbërës me origjinë natyrale*.
(3) Sipas metodes OCDE 302B.

Përbërësit
AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM MYRETH SULFATE, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, COCO-GLUCOSIDE, PEG-150 DISTEARATE, GLYCERYL CAPRYLATE, GLYCOL DISTEARATE, PARFUM (FRAGRANCE), CITRIC ACID, PANTHENOL, POTASSIUM SORBATE, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT.

Veprime mbrojtëse për ambientin
Hidheni flakonin e boshatisur në koshin e mbetjeve shtëpiake për t’u ricikluar.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Mustela – Shampo”

LART

X