Geek & Gorgeous – Toner Liquid Hydration

1,300 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Geek & Gorgeous Toner Liquid Hydration

Tonik me 5% panthenol,i cili është i njohur jo vetëm për vetitë e tij hidratuese, por edhe qetësuese/shëruese dhe forcon barrierën e lëkurës. Shtimi i Alantoinës dhe komponentëve NMF (Natural Moisturizing Factors) përforcojnë akoma shumë vetitë hidratuese dhe qetësuese.

Për kë është?

Rekomandohet për të gjitha llojet e lëkurave, e vecanërisht për: 

 • personat që përdorin nje tonik,
 • ata janë trajtime forta për lëkurën (psh. personat perdorin tretinoin, benzoil peroxide, etj., njihen për efektet anësore sic janë tharja e lëkurës, dëmtimi i barrierës mbrojtëse saj), 
 • lëkurat e dehidratuara, lëkurat e thata duan disa shtresa përbërësish për arritur hidratimin maksimal. 

Lloji i lëkurës:
Për gjitha llojet e lëkurave, përfshirë ato sensitive.

Problematika e lëkurës 
Lëkurë e dehidratuar, e ndjeshme, barrierë e dobët e lëkurës.

Tekstura: 
Përthithet shpejt, teksturë ujore.

 • Cruelty free
 • Vegan
 • Pa fragranca dhe pa vajra
 • Gluten free 
 • Malassezia free
 • I sigurtë përdoret shtatëzani 
 • pH  – 4.5 – 5 
 • Panthenol – 5% 

Përbërësit kryesorë:

Panthenol (5%) – Pro-vitamina B5 e njohur për vetitë e saj hidratuese, qetësuese dhe forcuese të barrierës së lekurës. Sasia prej 5% është e provuar për efektivitetin e saj dhe rrallë herë gjendet në këtë sasi të konsiderueshme në tonik. 

NMF – Shkurtimisht për “Natural Moisturizing Factors”, të cilët ndihmojnë shtresën e sipërme të lëkurës të rri e hidratuar. Amino-acidet (në këtë formulë vijnë nga proteina e Orizit), urea, PCA, sodium PCA, Acid Laktik dhe Diglicerin janë të gjithë në grupin NMF. 

Allantoin – Një përbërës klasik në produktet e kujdesit të lekurës që janë të njohur për vetitë qetësuese dhe mbrojtëse dhe është një përbërës që punon në sinergji me Panthenol. 

Udhëzime mbi përdorimin

Pas pastrimit të lëkurës aplikojeni direkt tonikun me një tampon pambuku ose me duart tuaja. Më pas vazhdoni me rutinen tuaj të mëngjesit ose të darkës. 

Nëse përdorni eksfoljantët kimik (Smooth Out, Cheer Up, Calm Down) rekomandohet të vendosen përpara ata dhe pastaj të vijohet me aplikimin e Liquid Hydration. E njëjta gjë edhe nëse përdorni Vitaminën C (C-Glow). Aplikojmë përpara Vitaminën C dhe pastaj Liquid Hydration.

Mosha

Të gjithë

Sasia

110ml

Forma

Shishe me spray

Water, Panthenol, Peg/Ppg/Polybutylene Glycol-8/5/3 Glycerin, Sodium PCA, Diglycerin, Urea, Hydrolyzed Rice Protein, Sorbitol, Lysine, PCA, Allantoin, Lactic Acid, Tocopherol, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Geek & Gorgeous – Toner Liquid Hydration”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART