Geek & Gorgeous – Porefectly Clear

1,200 Lekë

3.5-3.9 pH – 2% Salicylic Acid + Sarcosine Allantoin

Përshkrimi i Produktit

Geek & Gorgeous Porefectly Clear

Acidi Salicilik është i njohur si acidi i tretshëm vaj dhe ky është standarti i artë për trajtuar pikat e zeza dhe poret e zmadhuara. Ky eksfojues punon brenda poreve për t’i pastruar ato nga qelizat e vdekuara dhe duke i zhbllokuar ato. Sarcosine bashkon forcat me BHA për përmirësime mëtejshme problemeve lëkurave yndyrshme sic eshte prodhimi i tepërt i yndyrës.

pH: 3.5 – 3.9

Acid Salicilik: 2%

Sarcosine / Allantoin: +

Për kë është?

Ne rekomandojmë Porefectly Clear për lëkurat mikse dhe të yndyrshme që luftojnë me pikat e zeza, prodhimin e tepërt të yndyrës dhe poret e zmadhuara.

Lloji i lëkurës:
Mikse yndyrshme

Problematika e lëkurës:
Pika zeza, prodhim itepërt i yndyrës dhe pore zmadhuara

Tekstura:
Teksturë e lehtë xhelatinore

 • Cruelty free
 • Vegan
 • Pa fragranca dhe vajra esencial
 • Gluten free
 • Malassezia free 
 • E sigurtë përdoret shtatëzani

Përbërësit: 

Salicilik acid aka BHA 2% – Një eksfoljues i tretshëm në vaj qe zhbllokon poret dhe balancon niveliin e prodhimit të yndyrës. Ka edhe veti anti inflamatore. 

Sarcosine – Përbërës derivat i amino-acid që punon si një i ashtëquajtur “5α-reductase” – frenues duke ndihmuar në normalizimin e prodhimit të yndyrës dhe madhësisë së poreve. 

Allantoin – Përbërës klasik në kujdesin ndaj lëkurës i njohur për vetitë qetësuese dhe mbrojtëse.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni diisa pika lëkurë përpara serumeve apo kremrave tjerë rutinës. Përdoreni një herë dite ose një herë 2 ditë si mbrëmjë ashu edhe mëngjes. 

Firma

Geek & Gorgeous

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Mikse, E yndyrshme

Sasia

30ml

Forma

Flakon me pikatore

Aqua (Water), Pentylene Glycol, Dipropylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Salicylic Acid, Butylene Glycol, Sarcosine, Allantoin, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, Disodium EDTA

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Geek & Gorgeous – Porefectly Clear”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART