Përshkrimi i Produktit

Geek & Gorgeous Jelly Joker

Një larës i butë pastron thellësi lëkurën duke hequr edhe make-up (përvec atij waterproof). Teksturë e plotë dhe kremoze pastron pa e tharë lëkurën dhe pa e dëmtuar barrierën mbrojtëse saj. Nuk djeg sytë, nuk shkumon dhe ka një pH ulët, shumë miqësor me lëkuren, pH: 5 – 5.4. Rekomandohet për gjitha llojet e lëkurave, edhe ato ndjeshmet. 

 • Cruelty free
 • Vegan
 • Pa fragranca dhe vajra esencial
 • Gluten free
 • Malassezia free 
 • E sigurtë përdoret shtatëzani

Për është?

Mund ta përdorin gjithë ata lajnë fytyrën dhe pëlqejnë larës nuk shkumojnë, teksturë xhelatinore. Ne punuam shumë për ta bërë këtë pastrues përshtatshëm për gjitha llojet e lëkurës dhe gjitha problemet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme dhe prirur ndaj skuqjeve ose lëkurën e prekur nga kërpudhat, Malesezia. 

Lloji i lëkurës: 
Për gjitha llojet e lëkurave, përfshirë ato sensitive.

Problematika e lëkurës:
Mund përdoret pavarësisht ngaproblemi i lëkurës.

Tekstura:
Nuk shkumon, teksturë xhelatinore.

Përbërësit kryesorë: 

PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides + Poloxamer 184 – surfaktantë (agjent pastrues) shumë delikat dhe efektiv njëkohësisht, të cilët njihen për përdorimin e tyre të gjerë tek ujrat micelar. 

Xylitylglucoside + Anhydroxylitol + Xylitol – Humektant që rrit lagështinë/hidratimin në lëkurë dhe forcon barrieren e lëkurës gjithashtu. Ndihmon që laresi të jetë shumë i butë dhe hidratues. 

Panthenol + Allantoin – Dy përbërës qetësues që e bejnë Jelly Joker edhe më të butë dhe delikat.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendosim një sasi të vogël në duar dhe e aplikojmë në lëkurë të lagur. Fillojmë e masazhojmë butë edhe në zonën rreth syve dhe pastaj e shpëlajmë me ujë të rrjedhshëm.  

Nëse nuk përdorni mbrojtës nga dielli apo make-up waterproof, Jelly Joker pastron cdo gjë vetëm me një larje. Në rast se përdorni mbrojtës nga dielli dhe/ose make-up waterproof, ne këshillojmë ta përdorni Jelly Joker si larës të dytë ose të bëni double cleansing me të duke e aplikuar 2 herë në lëkurë.

Firma

Geek & Gorgeous

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

150ml

Water, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Propanediol, Methyl Gluceth-20, Poloxamer 184, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Panthenol, Allantoin, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Citric Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Geek & Gorgeous – Jelly Joker”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART