Geek & Gorgeous – HA 5 Rich serum

1,400 Lekë

Seurm me acid hialuronik

Përshkrimi i Produktit

Geek & Gorgeous – HA 5 Rich serum

Acidi Hialuronik është një faktor hidratues natyral (NMF – Natural Moisturizing Factor) mund rris 1000  herë peshën e vetë uje. Formula e HA Rich fokusohet tek versioni hidratues me peshë lartë molekulare hidraton sipërfaqe dhe tek versioni ku molekulat e acidit hialuronik janë me peshë mesme molekulare dhe penetrojnë thellë për përforcuar barrierën mbrojtësë natyrale lëkurës dhe mekanizmat e vetë-shërimit saj.

 • Cruelty free
 • Vegan
 • Pa fragranca dhe vajra esencial
 • Gluten free
 • Malassezia free 
 • E sigurtë përdoret shtatëzani

Për kë është?

Për gjitha llojet e lëkurave, por veçanërisht për ato normale thata. Për lëkurat mikse dhe yndyrshme, shihni versionin tonëLight.

Lloji i lëkurës: 
Për gjitha llojet e lëkurave, por veçanërisht përato normale thata.

Problematika e lëkurës:
Lëkurë e dehidratuar, barrierë e dëmtuar

Tekstura:
Eksturë e lehtë si mëndafsh, nuk ngjit, teksturëxhelatinore

Përbërësit kryesorë: 

Sodium Hyaluronate Crosspolymer – një gjeneratë e re e acidit hialuronik croos-linked, ku aftësia lidhëse e tij me ujin është disa herë më e madhe  se sa aftësitë lidhëse të acidit hialuronik të thjeshtë. Gjithashtu, kjo formë ofron hidratim që zgjat më shumë në kohë. 

Sodium Hyaluronate – Forma më e përhapur, formë kripe e acidit hialuronik që gjendet në këtë formulim me peshë të madhe dhe të vogël molekulare. 

Tremella Fuciformis (Kërpudhë) – Ekstraktet e kërpudhës së njohur për vetitë lidhësë me ujin. Ato përmbajnë përbërës me bazë sheqeri duke përfshirë acidin Glucuronic, një nga përbërësit ndërtues të acidit hialuronik. Gjithashtu është edhe një teksturë elegante, jo ngjitëse dhe ka veti të tjera antioksiduese. 

Hydrolized Hyaluronic Acid – Një version me peshë të ulët molekulare i acidit hialuronik që ështe i njohur për vetitë e tij të përforcimit të barrierës së lëkurës dhe mekanizmave të saj mbrojtëse. 

Panthenol – Një përbërës klasik në kujdesin e lëkurës që është i njohur për vetitë qetësuese, hidratuese dhe mbrojtëse. 

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni disa pika serumi direkt lëkurë ose shtojani ato hidratuesit tuaj preferuar dhe aplikojeni lekurë përzierjen. Mund përdoret rutinën e mëngjesit dhe atë mbrëmjes. 

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Normale

Sasia

30ml

Forma

Flakon me pikatore

Water, Betaine, Glycerin, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Hyaluronate, Tremella Fuciformis (Mushroom) Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Panthenol, Polyacrylate Crosspolymer-6, Propanediol, Pentylene Glycol, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Geek & Gorgeous – HA 5 Rich serum”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART