Geek & Gorgeous – HA 5 Light

1,400 Lekë

4.5-5.5 pH – 5 Format e acidit hialuronik+ Panthenol Glycerin

Përshkrimi i Produktit

Geek & Gorgeous  HA 5 Light

Acidi hialuronik është një faktor natyral hidratues (NMF) që mund të lidhet me ujin në sasi deri në 1000 herë më shumë se pesha e tij. Kjo formulë fokusohet në versionet ultra-hidratuese me peshë të lartë molekulare për hidratim të mjaftueshëm të sipërfaqes, si dhe në versionet me peshë molekulare mesatare, pika e fortë e të cilave është të forcojnë barrierën e lëkurës dhe të përforcojnë mekanizmat natyrorë të mbrojtjes dhe shërimit të lëkurës.

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht lëkurë mikese, të yndyrshme.

Shqetësimet e lëkurës: dehidratim, barrierë dëmtuar e lëkurës.

Përbërësit kryesorë

Sodium Hyaluronate Crosspolymer: Një gjeneratë e re, acid hialuronik i ndërlidhur ofron përfitime afatgjata hidratuese.

Sodium Hyaluronate: Forma më e zakonshme, e kripës e acidit hialuronik që mund të gjendet në peshë molekulare të madhe dhe mesatare në formulë.

Tremella Fuciformis Extract: përmban përbërës të sheqerit, duke përfshirë acidin glukuronik, një nga blloqet ndërtuese të acidit hialuronik. Është kozmetikisht shumë i lehtë, jo ngjitës dhe ka përfitime shtesë antioksiduese.

Hydrolyzed Hyaluronic Acid: Një version me peshë molekulare më të vogël të Acidit Hyaluronik që njihet për aftësinë e tij për të përforcuar mekanizmat natyrorë të mbrojtjes dhe shërimit të lëkurës.

Panthenol: Një përbërës klasik për kujdesin e lëkurës që është një agjent i besueshëm qetësues, hidratues dhe mbrojtës i lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin 

Aplikoni disa pika në fytyrë ose përzieni me hidratuesin tuaj të preferuar. Mund të përdoret ose në mëngjes dhe/ose mbrëmje.

Firma

Geek & Gorgeous

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Mikse, E yndyrshme

Sasia

30ml

Forma

Flakon me pikatore

Water, Glycerin, Peg/Ppg/Polybutylene Glycol-8/5/3 Glycerin, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Hyaluronate, Tremella Fuciformis (Mushroom) Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Panthenol, Tocopherol, Carbomer, Propanediol, Pentylene Glycol, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Geek & Gorgeous – HA 5 Light”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART