Geek & Gorgeous – B-Bomb serum (Niacinamide 10%)

1,400 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Geek & Gorgeous  B-Bomb

Niacinamidet janë njëpërbërës multi-funksional, mjaft i njohur për normalizimin e poreve zmadhuara, qetësimin e lëkurave me tendencë akneike, forcimin e barrierës lëkurës dhe madje edhe për ndikimin e tij reduktimin e hiperpigmentimeve/njollave kafe.Kjo formulë përmban një sasi konsiderueshme te niacinamideve, 10%, ideale për përmirësuar pamjen e akneve dhe shenjave tyre. 

Për rritur edhe përforëcuar edhe tej fuqinë e Niacinamideve, këtë formulë u shtuan Zink PCA dhe Sarcosine. dy këta përbërës shtesë janë njohurpër vetitë e tyre normalizimin e poreve, yndyrës dhe shenjave. 

B-Bomb është një serum me një teksturë lehtë, e cila përthithet menjëherë dhe hidraton lëkurën. Eshtë punuar shumë tekstura jetë mjaft elegante dhe produkti qëndroj mirë duke u vendosur edhe me produkte tjera rutinë dhe mos rripet. 

Për kë është?

Pothuajse për këdo kërkon shtojë Niacinamide rutinën e kujdesit lëkurës. Rekomandohet veçanërisht për lëkurat mikse dhe yndyrshme. 

 • I përshtatshem për këdo që kërkon të shtojë Niacinamide në rutinën e kujdesit të lëkurës.
 • Për të gjitha llojet e lëkurave, ideale për lëkurat mikse dhe të yndyrshme.
 • Problemet e lëkurës:  e yndyrshme, pore të zgjeruara, njolla.

Lloji i lëkurës:
Për gjitha llojet e lëkurave, ideale për lëkurat mikse dhe yndyrshme.

Problematika e lëkurës:
Lëkurat e yndyrshme, mikse, me pore zmadhuara dhe shenja/njolla 

Tekstura:
Teksturë xhelatinore e lehtë, shtresëzohet mirë me produkte tjera.

Përbërësit kryesorë:

Niacinamide 10% – Një përbërës multifunksional që normalizon poret e zmadhuara, qetëson lëkurën e irrituar, forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe redukton hiperpigmentimin. 

Zink PCA – Një kombinim i vetive antibakteriale dhe normalizues të yndyrës të Zink-ut dhe molekulës humektante që gjendet në lëkurë dhe quhet PCA (shkurtimisht – Pyrrolidone Carboxylic Acid). Pra, Zink PCA ka vetitë  e të dyjave duke qënë miqësor me lëkurën, nuk e than atë dhe njëkohësisht normalizon prodhimin e yndyrës. 

Sarcosine – Përbërës derivat i amino-acid që punon si një i ashtëquajtur “5α-reductase” – frenues duke ndihmuar në normalizimin e prodhimit të yndyrës dhe madhësisë së poreve. 

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni disa pika serumi në fytyrë pasi e keni pastruar atë, përpara se të vendosni produktet e tjera në trajtë emulsionesh apo kremrash. Mund të përdoret si në rutinën e mëngjesit ashtu edhe të mbrëmjes. 

Mund të përdoret vetëm, por edhe i kombinuar me produkte të tjera që nxisin më tepër vetitë e Niacinamideve. Një kombinim perfekt do të ishte me serumet HA 5 Light Rich. 

Mos e vendosni atë direkt pas acideve eksfoluese ose pas Vitaminës C të pastër.

Firma

Geek & Gorgeous

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Mikse, E yndyrshme

Sasia

30ml

Forma

Flakon me pikatore

Aqua (water), Niacinamide, Butylene Glycol, Glycereth-26, Zinc PCA, Sarcosine, Propanediol, Pentylene Glycol, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Geek & Gorgeous – B-Bomb serum (Niacinamide 10%)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART