Përshkrimi i Produktit

Geek & Gorgeous aPAD

Acidi Azelaik është i provuar klinikisht për efektet e tij 3 1: redukton shenjat, pigmentimet dhe skuqjen.Kjo formulë përdor një gjenaratë një formë tretshme ujë quhet PAD dhe ka njëjtat veti si acidi Azelaik, por një formulim dhe teksturë elegante, oil free.

Gjithashtu, PAD është i testuar rregullon tonusin e lëkurës dhe kontrollon nivelin e yndyrës. 

Azeclair (Formë e acidid Azelaik): 20% 

Allantoin/Glycerin: +

Në këtë formulë ne përdorim 20% Azeclair, një solucion që përmban 6% PAD. Ndoshta 6% tingëllon si një numër i vogël, por kur vjen puna tek përbërësi PAD, është përqëndrim goxha i lartë. Kjo molekulë është efektive në përqëndrimin 1-3%  dhe klinikisht është testuar që në këtë përqëndrim ajo ka efekte në normalizimin e nivelit të yndyrës dhe tonusit. Ndërkohë një studim i publikuar në Journal of Dermatological Treatment tregon që përdorimi i 5% PAD jep rezultate më menaxhimin e rosacea-s. 

Bazuar në eksperincën tonë, personat që janë sensitive ndaj niacinamideve, e gjejnë përdorimin e aPAD perfekt si shtesë në rutinën e tyre. 

Për kë është?

Për të gjitha llojet e lëkurave. Këshillohet të përdoret nga lëkurat me njolla kafe (hiperpigmentime), lëkurat e yndyrshme dhe ato që skuqen (rosacea). 

Lloji i lëkurës: Për gjitha llojet e lëkurave 

Problematika e lëkurës: Këshillohet përdoret nga lëkurat me njolla kafe (hiperpigmentime), lëkurat e yndyrshme dheato skuqen (rosacea)

Tekstura: Konsistencë xhelatinore e hollë, e cila përthithet shpejt nga lëkura 

Përbërësit kryesorë 

Potassium Azeloyl Doglycinate – një gjeneratë e re e Acidit Azelaic i krijuar për të qënë i tretshëm në uje në nje formulë te lehtë dhe të përthithshme nga lëkura. Ka të njëjtat efekte si Acidi Azelaic që ndihmon me normailizimin e lëkurës, reduktimin e shenjave apo njollave, skuqjet e lëkurës. 

Allantoin – përbërës qetësues dhe mbrojtës i barrierës së lëkurës. 

Glycerin dhe Methyl-Gluceth 20 – një kombinim humektantësh shume të butë me lëkurën që ndihmojnë në hidratimin e saj.

Udhëzime mbi përdorimin 

Aplikoni disa pika pas pastrimit të fytyrës suaj, përpara se vendosni kremra ose emulsione tjera. Mund përdoret si mengjes ashtu edhe darkë.

Firma

Geek & Gorgeous

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

Water, Potassium Azeloyl Diglycinate, Propanediol, Glycerin, Methyl-Gluceth 20, Allantoin, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Geek & Gorgeous – aPAD”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART