Froika – Sensitive Xhel pastrues i butë i fytyrës dhe trupit

1,620 Lekë

(Sensitive Foaming Gel)

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Pastrues i butë për higjenën e përditshme të fytyrës dhe trupit

Heq papastërtitë efektivisht pa shkaktuar tharje ose irritim për lëkurat e ndjeshme-intolerante. Zbut irritimet dhe redukton eritemën. Ky pastrues falë përbërjes nuk dëmton filmin hidrolipidik të epidermës. Teksturë e lehtë dhe jo e yndyrshme.

Indikacionet

  • Lëkurë e ndjeshme, alergjike ndaj parfumeve, ngjyruesve dhe përbërësve të tjerë kozmetike
  • Lëkurë e ndjeshme, hipersensitive si shkak i ndryshimeve ambientale dhe ndryshimeve të motit
  • Lëkurë e ndjeshme, hiperaktive si pasojë e ndryshimeve hormonale (shtatzani)
  • Ndjesi djegie, ndjesi tensioni
  • Tharje e përhershme, skuqje
  • Simptoma të lidhura me lëkura kuperoze dhe rosaceae
  • Pas  trajtimeve kozmetike (dermabrasion, peeling, scrub, laser)

Përberja

 • Calmosensine: Lipopeptid bioaktiv i cili ekziston në mënyrë natyrale në trup. Rregullon  mbrojtjen e lëkurës së ndjeshme kundër agjentëve të jashtëm.
 • Acid Hialuronik: ofron hidratim të menjëhershëm dhe që zgjat.
 • Ceramide: veprim antioksidant, mbron lëkurën
 • Bisabolol & pantenol: rivendos qetësinë dhe redukton kontraktimet e muskujve, përgjegjës për rrudhat e mimikës

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në lëkurë të lagur me lëvizje rrethore dhe më pas shplajeni.

Firma

Froika

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

200ml

Përbërësit Aktivë

Calmosensine: Lipopeptid bioaktiv i cili ekziston në mënyrë natyrale në trup. Rregullon  mbrojtjen e lëkurës së ndjeshme kundër agjentëve të jashtëm.
Acid Hialuronik: ofron hidratim të menjëhershëm dhe që zgjat.
Ceramide: veprim antioksidant, mbron lëkurën
Bisabolol & pantenol: rivendos qetësinë dhe redukton kontraktimet e muskujve, përgjegjës për rrudhat e mimikës

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Froika – Sensitive Xhel pastrues i butë i fytyrës dhe trupit”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART