Froika – Pantogrin Shampoo

1,760 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Flokë të dobët, që bien dhe të yndyrshëm

Me ekstrakt Sabal Serrulata (pH 5-6,5)

Pantogrin shampo është një produkt special ushqyes për flokë të hollë e të dobët. Përmban ekstraktin lipofilik të bimës Sabal Serrulata që ka këto veti:

 • Konkuron mekanizmat që janë përgjegjës për shndërrimin e testosteronit në dihidrotestoreson.
 • Rregullon prodhimin e tepërt të yndyrës.
 • Kontribuon në reduktimin e irritimit që vjen pas rënies së flokëve.

Përbërësit biologjike aktivë të ekstraktit janë pa acide yndyrore, vajra esenciale, polisakaride, glikoproteina, flavonoide, sitodterole dhe acid antranilik.

Gjithashtu përmban :

 • Kompleks vitaminik stimulues Niacinamide, Panthenol, Kalcium Pantothenate që ndihmon rritjen e flokëve
 • Ekstrakt soje, e pasur me peptide, aminoacide dhe kripëra minerale
 • Ekstrakte bimore të manushaqes, dredhkës  për trajtimin dhe rregullimin e yndyrës
 • Bazë pastruese e butë që nuk shkakton irritim dhe tharje dhe as prishje pH natyral; mbron barrieren hidrolipidike të flokëve.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në flokë të lagur, masazhojeni butësisht. Lëreni për disa minuta dhe shplajeni.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Froika

Linja

Pantogrin

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

200ml

Saba serrulata extract
Hydrolyzed Soya protein
PP/B5 vitamins Complex
Ivy, Rocket, Watercress herbal extracts

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Froika – Pantogrin Shampoo”

LART