Froika – Omega Plus Krem për tharje atopike (të rritur dhe fëmijë)

2,340 Lekë

Ω Plus Cream

Përshkrimi i Produktit

Krem për tharje atopike që shfaqet tek të rriturit dhe fëmijët

Krem qetësues zbutës hidratues për kujdesin e fytyrës dhe trupit për lëkurat e thata dhe atopike. Përmban një fazë vajore speciale, e ngjashme me atë të lëkurës normale, e pasur me vajra bimore dhe shea butter. Të gjitha këto zevendësojnë humbjen e yndyrnave dhe forcojnë aftësinë e lëkurës për tu mbrojtur kundër humbjes së hidratimit dhe sulmeve të jashtme nga faktorë irritues ose alergjik. Formula e butë e lë lëkurën të ushqyer dhe të balancuar.

Pa parfum, pa paraben. Hipoalergjik, jo-komedogjenik.

Indikacionet

  • Lëkurë e thatë, atopike e të rriturve, fëmijëve dhe foshnjave
  • Dermatit atopik, ekszema, xerosis
  • Tharje e përhershme, tharje nga ndikimi i faktorëve të jashtëm (dielli, ajri i thatë ose i ftohtë, lagështia e ulët, produktet pastruese)
  • Tharje si shkak i medikamente
  • Skuqje, irritim
  • Kruarje

Përmban

 • Acide yndyrore ω-3 & ω-6 & ω-9: rigjenerim i qelizave të lëkurës
 • Vitamine B3: aktivizon sintezën e lipideve
 • Pantenol+ Bisabolol: kundër irritimit, efekt qetësues
 • Fitosterole

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në lëkurë të pastruar më parë.

Firma

Froika

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

200ml

Përbërësit Aktivë

Acide yndyrore ω-3 & ω-6 & ω-9: rigjenerim i qelizave të lëkurës
Vitamine B3: aktivizon sintezën e lipideve
Pantenol+ Bisabolol: kundër irritimit, efekt qetësues
Fitosterole

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Froika – Omega Plus Krem për tharje atopike (të rritur dhe fëmijë)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART