Froika – AHA-8 Krem eksfoliues natyral

(1 përshtypje mbi produktin)

2,100 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Krem eksfoliues natyral me 8% Alfa-Hidroksi Acide. Ndihmon në largimin e qelizave të vdekura, duke riaktivizuar procesin e deskuamimit natyral të lëkurës. Korrekton efektivisht shenjat e plakjes, plakjes së parakohshme dhe fotoplakjes. Falë Acidit Hialuronik rivendos dhe mban hidratimin e lëkurës. Flavonoidet i japin efekt antioksidant dhe anti-rrudhë. Vitaminat A, C dhe E e mbrojnë kundër radikaleve të lira. Efektiv përpara dhe pas procedurave dermatologjike si peeling (TCA, AHA), dermabrazion dhe mikrodermoabrazion, lazer. Teksturë jo e yndyrshme, përthithet lehtësisht.

Rezultati

Lëkura bëhet më e butë, ka shkëlqim natyral dhe është e shëndetshme.

Indikacionet:

  • Vija të holla & rrudha
  • Lëkurë e dehidratuar
  • Lëkurë e yndyrshme, akne
  • Lëkurë e thatë, e lodhur
  • Problem me njollat
  • Lëkurë që vuan nga mungesa e tonicitetit

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoreni fillimisht një herë në ditë (darkë) javën e parë dhe më pas përdoreni 2 herë në ditë. Aplikojeni kremin në lëkurë me lëvizje rrethore derisa të përthithet. Mund të ndjeni pak pickime në lëkurë, por kjo është e përkohshme. Nëse e përdorni në mëngjes, ju duhet të aplikoni një krem me mbrojtje të lartë para se të dilni.

Firma

Froika

Forma

Flakon me pompë

Sasia

75ml

Alpha-Hydroxy Fruit Acids Natural exfoliation, activate the process of cellular Regeneration
Hyaluronic Acid Softening & Moisturizing factors
Flavonoids Strong antioxidant and anti-ageing substances
Vitaminic Complex A.C.E Antioxidant protection against free radicals
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Froika – AHA-8 Krem eksfoliues natyral
 • Ana K. (blerës i verifikuar)

  Nje magji ne 50 ml :)

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART