Froika – AHA-14 Krem eksfoliues natyral

(2 përshtypje mbi produktin)

2,340 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Krem eksfoliues natyral me 14% Alfa-Hidroksi Acide (AHA). AHA ndihmon në largimin e qelizave të vdekura, duke riaktivizuar procesin e deskuamimit natyral të lëkurës. Korrekton efektivisht shenjat e plakjes, plakjes se parakohshme dhe fotoplakjes. Falë Acidit Hialuronik rivendos dhe mban hidratimin e lëkurës. Flavonoidet i japin efekt antioksidant dhe anti-rrudhe. Vitaminat A, C dhe E e mbrojnë lëkurënkundër radikaleve të lira. Efektiv perpara dhe pas procedurave dermatologjike si peeling (TCA, AHA), dermoabrazion dhe mikrodermoabrazion, lazer.

Tekturë jo e yndyrshme, përthithet lehtësisht.

Rezultati

Lëkura bëhet më e butë, ka shkëlqim natyral dhe është e shëndetshme.

Indikacionet

  • Vija të holla & rrudha
  • Lëkurë e dehidratuar
  • Lëkurë e yndyrshme, akne
  • Lëkurë e thatë, e lodhur
  • Problemet me njollat
  • Lëkurë qe vuan nga mungesa e tonicitetit

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoreni fillimisht një herë në ditë (në darkë) javën e parë dhe më pas përdoreni 2 herë në ditë. Aplikojeni kremin në lëkurë me lëvizje rrethore derisa të përthithet. Mund të ndjeni pak pickime në lëkurë, por kjo është e përkohshme. Nëse e përdorni në mëngjes, ju duhet të aplikoni një krem me mbrojtje të lartë para së të dilni.

Firma

Froika

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

50ml

Përbërësit Aktivë

Alpha-Hydroxy Fruit Acids Natural exfoliation, activate the process of cellular Regeneration
Hyaluronic Acid Softening & Moisturizing factors
Flavonoids Strong antioxidant and anti-ageing substances
Vitaminic Complex A.C.E Antioxidant protection against free radicals
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Froika – AHA-14 Krem eksfoliues natyral
 • Arjola V. (blerës i verifikuar)

  Ky krem është një magji e vogël. Ben cfarë premton dhe ja vlen për çmimin që paguan. Në pak ditë zbreh skuqjet dhe shenjat e akneve dhe lëkura mbetet e hidratuar.

 • Ergisa T. (blerës i verifikuar)

  Eshte super ekonomik per mini seanca peeling ne kushte shtepie

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART