- 20%

Froika – AC Azelaic Gel 10%

Original price was: 3,050 Lekë.Current price is: 2,440 Lekë.

(Xhel – krem trajtues i akneve me 10% Acid Azelaic)

Përshkrimi i Produktit

Froika AC Azelaic Gel 10%

Froika AC Azelaic Gel është një xhel-krem i lehtë me 10% acid azelaik të pastër, i cili ndihmon në reduktimin e njollave të akneve dhe rregullimin e hipersekretimit të sebumit.

Përbërësit aktivë:

 • Niacinamide: Ka në fokus prodhimin e tepërt të sebumit, redukton papërsosmëritë dhe skuqjen, hidraton thellë.
 • Jamballi: I jep shkëlqim lëkurës dhe një ton të barabartë, lehtëson inflamacionin.
 • A-Bisabolol: Ka një efekt qetësues për lëkurën e irrituar dhe të ndjeshme.
 • Proteinat e hidrolizuara të grurit: Konsiston në prebiotikë që rivendosin mikrobiomën e shëndetshme dhe forcojnë barrierën e lëkurës.

Froika AC Azelaic Gel është i përshtatshëm për:

 • Lëkurë të yndyrshme
 • Lëkurë të prirua për akne dhe njolla
 • Pore të zgjeruara
 • Lëkurë të inflamuar & rosacea
 • Njolla intesive dhe shenja
 • Diskolorim dhe pabarazi tonesh të lëkurës
 • Aknet e të rriturve

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në lëkurë të pastër duke shmangur zonën e syve dhe gojës. Përdorni krem mbrojtës ndaj diellit gjatë ditës. Gjatë përdorimeve të para ekziston mundësia e acarimit. Nëse keni ndjeshmëri ndaj produktit, ndaloni përdorimin e tij dhe konsultohuni me mjekun tuaj.

Kohëzgjatja e përdorimit pas hapjes: 12 muaj.Mbajeni larg fëmijëve.

Firma

Froika

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

30ml

Niacinamide, Licorice ,A-Bisabolol, Hydrolyzed wheat proteins

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Froika – AC Azelaic Gel 10%”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART