- 20%

Frezyderm – Sun Screen Invisible Spray for Face & Body (SPF 50+)

Original price was: 2,400 Lekë.Current price is: 1,920 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Frezyderm – Sun Screen Invisible Spray for Face & Body (SPF 50+)

Spray transparent për fytyrën dhe trupin me mbrojtje të lartë kundër diellit, rezistent ndaj ujit.

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurave. Ideale për fototipe të lehta, lëkurë sensitive, me shenja e nishane, djegie të vjetra, tatuazhe.

Vetitë dhe përfitimet:

 • Përmban filtra fotostabile për mbrojtje efikase nga dielli dhe në të njëjtën kohë ofron mbrojtje të qelizave staminale të lëkurës nga sulmet UVB.
 • Redukton irritimet e shtresës korneum të shkaktuar nga ekspozimi në diell dhe siguron mbrojtje antioksiduese.
 • Ka veprim anti-inflamator dhe riparon dëmtimet e kolagjenit nga UVA (ndihmon në parandalimin e foto-plakjes).
 • Nuk lë shenja të bardha ose të yndyrshme në lëkurë.
 • Parandalon depigmentimin dhe krijimin e njollave në lëkurë.
 • Locion pa ngjyrë.
 • Pa parabene.

Udhëzime mbi përdorimin

Për aplikimin në zonës e fytyrës, fillimisht spërkateni spray-n në pëllëmbë dhe më pas aplikojeni.

Në trup, aplikoni një sasi të mjaftueshme të spray-t në lëkurë të thatë ose të lagur 20-30 minuta para ekspozimit në diell dhe riaplikojeni atë çdo 1 orë, madje edhe në sipërfaqen e lëkurës së mbuluar nga bluza dhe me patjetër pas notit apo fshirjes me peshqir. Aplikojeni në mënyrë të barabartë zonat si veshët, ballin, hundën, shputat dhe pas gjunjëve.

Mund të përdoret pas peeling ose laserit, si dhe nga personat me lëkurë fotosensitive për shkak të mjekimeve (p.sh. kontraceptivë, hormone etj.) ose për arsye të tjera mjekësore (p.sh. histori melanome).

Firma

Frezyderm

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me spray

Sasia

200ml

SPF

50+

Parabens free
ALCOHOL DENAT, BUTANE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CRAMBE MARITIMA EXTRACT, D-LIMONENE,DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, ISOEUGENOL, LINALOOL, OCTOCRYLENE, PARFUM, PENTYLENE GLYCOL, POLYESTER-10, PROPANE.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Frezyderm – Sun Screen Invisible Spray for Face & Body (SPF 50+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART