- 20%

Frezyderm – Sensitive Teeth Toothpaste

Original price was: 1,398 Lekë.Current price is: 1,118.40 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Frezyderm Sensitive Teeth Toothpaste

Pastë dhëmbësh për kujdesin e përditshëm të dhëmbëve të ndjeshëm. Përbërje e pasur me kripë kaliumi organike, veprimi i specializuar i së cilës trajton simptomat në mënyrë të menjëhershme dhe efektive, ndërkohë që redukton ndjeshëm mbindjeshmërinë dentare (intolerancën ndaj ushqimeve dhe pijeve të ftohta, të nxehta ose acide, përtypja e fortë, thithja e ajrit të ftohtë). Përmban Fluor natriumi 1450 ppm.

 • Redukton ndjeshmërinë dentare
 • Lufton kundër pllakës mikrobike
 • Ndalon krijimin e biofilmit oral
 • Mbron nga kariesi
 • Ofron shije dhe freski të zgjatur

Udhëzime mbi përdorimin

Lani dhëmbët 2-3 herë në ditë.

Rekomandohet përdorimi i shpëlarësit Sensitive Teeth Mouthwash.

Firma

Frezyderm

Mosha

6+

Forma

Tubet

Sasia

75ml

Potassium Citrate (5.5%),Cymenol, Fluoride 1450ppm, Myrrh & sage extracts

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Frezyderm – Sensitive Teeth Toothpaste”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART