Frezyderm – Sensiteeth Kids Toothpaste 500ppm

854 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Frezyderm Sensiteeth Kids Toothpaste 500ppm

Pasta e dhëmbëve për fëmijë Frezyderm Sensiteeth është e butë dhe e sigurtë në parandalimin e kariesit. Mbron dhëmbët nga prishja dhe nga mikrobet falë kombinimit të Fluorit dhe Kalciumit, duke forcuar smaltin e dhëmbëve. Ka një aromë të shijshme boronice. Kjo pastë është formuluar pa gluten, alergjenë aromatikë, SLES, sapun, pa ngjyrues.

 • E përshtatshme për përdorim të përditshëm si dhe për fëmijët me sëmundje celiake.
 • E testuar klinikisht.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi sa një bizele në një furçë dhëmbësh për fëmijë me fije të buta. Shmangni gëlltitjen.

Përdorimi i përditshëm dhe i duhur i pastës së dhëmbëve pas çdo vakti redukton ndjeshëm gjasat e kariesit dhe formimit të pllakës bakteriale.

Firma

Frezyderm

Mosha

Fëmijë

Forma

Tubet

Sasia

50 ml

500ppm Fluoride and Calcium: Protection against decay | Strengthening of enamel
Myrrh | Sage | Xylitol: Antiphlogistic, septic and antibacterial action
Mild surfactants: Effective cleansing

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Frezyderm – Sensiteeth Kids Toothpaste 500ppm”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART