- 30%

Frezyderm – Sea Side Dry Mist (SPF 50+)

2,676.80 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Frezyderm – Sea Side Dry Mist (SPF 50+)

Frezyderm Sea Side Dry Mist është një krem ​​i lehtë për kujdesin ndaj diellit me mbrojtje shumë të lartë nga rrezet e diellit. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës të të gjitha moshave, nga fëmijët tek të rriturit.

Një krem ​​mbrojtës ideal për familjet i cili, përveç mbrojtjes së lartë, ofron mbrojtje efektive kundër plakjes dhe radikaleve të lira të shkaktuara nga ekspozimi në diell dhe UVR. Rezistent ndaj ujit, i përshtatshëm për ditët e nxehta plot lagështi dhe rrezatim intensiv të diellit. Paketimi i tij inovativ pa ajër me një valvul të veçantë siguron një aplikim të lehtë dhe të njëtrajtshme të produktit. Gjithashtu lehtëson spërkatjen uniformë dhe të vazhdueshme edhe në vende të vështira si veshët, balli, hunda apo thembra.

 • Teksturë e lëngshme, e lehtë
 • Aplikohet gjatë gjithë ditës
 • Për të gjithë familjen: Është i përshtatshëm për fëmijë, adoleshentë, të rritur (Mosha 6+ )
 • Për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë edhe ato më të ndjeshmet
 • Ka një mbrojtje me intensitet të lartë nga rrezet e diellit dhe dëmtimet e tij, SPF50+
 • Ndihmon në luftimin e fotoplakjes dhe kundër radikaleve të lira
 • Aplikohet lehtësisht, siguron spërkatje uniforme
 • Formuluar pa parabene dhe pa gluten

Udhëzime mbi përdorimin

Për të aplikuar Frezyderm Sea Side Dry Mist SPF50+ në fytyrën tuaj, fillimisht spërkateni në pëllëmbë dhe më pas aplikojeni.

Në trup, aplikoni një sasi të mjaftueshme në lëkurë të thatë ose të lagur për 20-30 minuta para ekspozimit në diell dhe riaplikojeni çdo orë edhe në zonën e lëkurës të mbuluar nga bluza, si dhe pas notit ose tharjes me peshqir.

Firma

Frezyderm

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me spray

Sasia

300ml

SPF

50+

alcohol-free
Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Frezyderm – Sea Side Dry Mist (SPF 50+)”

LART