- 20%

Frezyderm – Nipple Care

Original price was: 1,740 Lekë.Current price is: 1,392 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Frezyderm – Nipple Care

Krem-xheli zbutës i gjirit Frezyderm Nipple Care mund të përdoret nga gratë shtatzëna ose nënat gjidhënëse. Përdorimi i kremit gjatë shtatzënisë përgatit gjirin për laktacion në mënyrë që ushqyerja me gji të jetë e lehtë dhe pa dhimbje. Kremi ka një veprim qetësues anti-irritues që hidraton dhe përforcon mikroqarkullimin, duke e mbajtur lëkurën elastike.

Nuk shkakton alergji dhe nuk ndryshon ndjesinë natyrale të gjirit për foshnjën.

Ofron kujdes, mbrojtje dhe trajton thithkat gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.

Kremi përmban:

 • Ekstrakt kamomili dhe Calendula: Ofrojnë veprim zbutës dhe reduktojnë inflamacionin
 • Ekstraktet e Centella, Glycyrriza, Oryza: Përmirësojnë tolerancën e lëkurës , ofrojnë hidratim, përthithin mbetjet e lëngshme të gjirit.

I testuar dermatologjikisht.

Produkt i testuar mbi sigurinë toksikologjike.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Në shtatzani: Aplikojeni në lëkurë të pastër dy herë në ditë nga muaji i katërt i shtatzënisë.
 • Në ushqyerjen me gji: Aplikoni kremin me lëvizje të buta, pas gjidhënies, pasi gjiri të jetë tharë.

Nuk kërkohet shpëlarje për ushqyerjen e ardhshme me gji.

Firma

Frezyderm

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

Chamomile Extract | Calendula: Alleviating action| Reduction of inflammations
Extracts of Centella, Glycyrriza, Oryza: Ameliorate skin tolerance | Hydration | Adsorption liquid residues on the teats

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Frezyderm – Nipple Care”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART