- 20%

Frezyderm – Mouthwash Sensitive Teeth

1,207 Lekë

Larës goje për dhëmbë të ndjeshëm e përshtatshme për të rriturit dhe fëmijët mbi 6 vjeç.

 

Përshkrimi i Produktit

Frezyderm Mouthwash Sensitive Teeth

Mouthwash Sensitive Teeth është një shplarës goje me fluor për dhëmbë të ndjeshëm. Përbërja e tij është e pasuruar me kripëra kaliumi organike, e cila lehtëson menjëherë dhe në mënyrë efektive ndjeshmërinë dentare. Larësi i gojës gjithashtu parandalon formimin e kariesit dhe zhvillimin e kaviteteve, duke parandaluar krijimin e biofilmit mikrobik oral.

Përbërësit aktive:

 • Potassium Citrate (3%): Redukton ndjeshmërinë dentare.
 • Cymenol: Lufton kundër kariesit dhe ndalon krijimin e biofilmit oral.
 • Fluoride 250ppm: Mbrojtje kundër zhvillimit të kaviteteve.
 • Myrrh Sage extracts with bisabolol and xylitol: Efekt antiinflamator dhe antimikrobial.

Rezultati: Shije dhe freski e zgjatur.

Udhëzime mbi përdorimin

Shpëlajeni gojën me 10 ml gargarë për 30 sekonda, pas larjes së dhëmbëve. Mos e gëlltisni produktin.

Firma

Frezyderm

Mosha

6 vjeç+, Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

250ml

Potassium Citrate (3%),Cymenol,Fluoride 250ppm,Myrrh & Sage extracts with bisabolol and xylitol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Frezyderm – Mouthwash Sensitive Teeth”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART