- 20%

Frezyderm – Gingival Toothpaste

1,210 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Frezyderm – Gingival Toothpaste

Pasta e dhëmbëve Frezyderm Gingival siguron mbrojtje kundër gingivitit. Pasta e dhëmbëve lufton bakterin Porphyromonas Gingivalis që shkakton gingivitin, përmban një kombinim inovativ të kripës së zinkut, cimenolit dhe ekstraktit të algave i cili mbron në mënyrë efektive dhëmbët e ndjeshëm dhe mishrat e irrituar. Gjithashtu forcon dhe mbron mishrat e dhëmbëve, duke e lënë gojën të freskët.

 • Me Fluor Natriumi 1000 ppm dhe pa gluten.
 • Parandalon kariesin dhe ofron veprim anti-inflamator dhe qetësues.
 • I përshtatshëm për të rriturit dhe fëmijët mbi 6 vjeç.

Udhëzime mbi përdorimin

Lajini dhëmbët 2-3 herë në ditë. Rekomandohet përdorimi i produktit plotësues shpëlarës i gojës Gingivitis Mouthwash.

Për personat që janë të prirur ndaj gingivitit këshillohen të lajnë dhëmbët pas çdo vakti, duke përdorur fill dentar dhe shpëlarës goje.

Firma

Frezyderm

Mosha

6 vjeç+, Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

75ml

Zinc Gluconate & Cymenol: Synergistic action fighting the pathogen bacterium Porphyromonas Gingivalis, being the main cause of gingivitis
Extract from kelp, rich in tannins, polyphenols and polysaccharides against inflammation and gum bleeding
Fluoride 1000ppm: Protection from caries
Myrrh & sage extracts with bisabolol and xylitol offer anti-inflammatory and antimicrobial action

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Frezyderm – Gingival Toothpaste”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART