- 20%

Frezyderm – Frezyderm Intim Area Liquid pH 4.0

1,179.20 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

 Frezyderm Intim Area Liquid pH 4.0

Frezyderm Intimate Area Liquid pH 4.0 është një larës për pastrimin efektiv të përditshëm të zonës së ndjeshme gjatë moshës riprodhuese. Mbron nga thatësia lokale, acarimi, kontaminimi dhe vaginiti dhe është ideal për trajtimin e zonës intime pas notit në det ose pishinë. Është i përshtatshëm gjatë shtatzënisë dhe laktacionit, si dhe në rastet e dyshimit për infeksion.

 • I testuar dermatologjikisht.
 • Për të gjitha llojet e lëkurave, edhe për lëkurë të ndjeshme dhe intolerante.
 • Për moshën riprodhuese
 • Për përdorim të përditshëm
 • Me pH 4.0

Përfitimet e produktit:

 • Pastron në mënyrë efektive zonën e intime.
 • Mbron nga thatësia, aromat e pakëndshme dhe infeksionet
 • Redukton irritimin
 • Rrit mbrojtjen natyrore
 • Me veprim të lehtë antimikrobik

Përmban:

 • Surfaktantë të butë: Pastrim i butë
 • Surfaktant i butë antimikrobik, veçanërisht derivatet e acidit laktik: Mbrojtje e lehtë antiseptike
 • Zbutës: Mbrojtje kundër thatësisë lokale
 • Agjentë hidratues: Riparon dhe ushqen lëkurën
 • Agjentët antiinflamatorë: Reduktojnë irritimet e etiologjive të ndryshme
 • CM-Glukan: Përmirësim normal i mbrojtjes
 • Echinacea: Spektër i gjerë antimikrobik, përmirësim natyror i mbrojtjes

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në lëkurë të lagur, pastroni me lëvizje të buta dhe më pas shpëlajeni.

Firma

Frezyderm

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

200ml

Water, Lauryl glucoside, Sodium laureth sulfate, Cocamidopropyl betaine, Echinacea purpurea extract, Aloe barbadensis, Coco glucoside, Sodium PCA, Sodium carboxymethyl betaglucan, Allantoin, Panthenol, Levulinic acid, Niacinamide, Anisic acid, Sodium lactate, Urea, Fructose, Glycerin, Glycerin oleate, Disodium undecylenamido MEA-Sulfosuccinate, Glycine, Inositol, Sodium Caproyl/Lauroyl lactyl lactate, PEG-40 Hydrogenated castor oil, Polyquaternium-7, PPG-26-buteth-26, Lactic acid, Disodium EDTA, Sodium hydroxide, Parfum, Hexyl cinnamal.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Frezyderm – Frezyderm Intim Area Liquid pH 4.0”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART