- 20%

Frezyderm – Chlorhexene Pro Mouthwash

Original price was: 2,136 Lekë.Current price is: 1,708.80 Lekë.

Larës goje me përmbajtje të Klorheksidinës 0.2%. Këshillohet përdorimi nën kujdesin e një stomatologu apo farmacisti.

I përshtatshëm pas kirurgjive dentare.

Përshkrimi i Produktit

Frezyderm Chlorhexene Pro Mouthwash

Chlorhexene Pro Mouthwash është një shplarës goje me një përqendrim terapeutik dhe klinikisht efektiv të Klorheksidinës 0.2%, për të trajtuar në mënyrë efektive simptomat e periodontitit, gingivitit. Është i përshtatshëm për përdorim postoperativ. Ai përmban një kombinim të zgjedhur specifikisht të përbërësve aktivë me aktivitet të fortë antimikrobik.

Efektet pozitive:

 • Lufton kariesin
 • Parandalon ndotjen e mundshme
 • Forcon dhe mbron mishrat e dhëmbëve

Përbërësit aktivë:

 • Chlorhexidine 0.2%: Efekt antimikrobial

Udhëzime mbi përdorimin

Shpëlajeni gojën me 10 ml tretësirë ​​orale 2-3 herë në ditë.

Koha maksimale e aplikimit: 15 ditë ose sipas udhëzimeve të mjekut tuaj. Të mos gëlltitet produkti. Përdorimi i zgjatur mund të shkaktojë njolla dentare. Të mos përdoret nga fëmijët nën 6 vjeç.

Chlorhexidine 0.2%.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Frezyderm – Chlorhexene Pro Mouthwash”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART