- 30%

Frezyderm – Botulin Effect Cream

(2 përshtypje mbi produktin)

2,541 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Frezyderm – Botulin Effect Cream

Krem që redukton rrudhat statike dhe ato të mimikës së fytyrës dhe qafës duke përfshirë: ballin, konturin e syve, buzët dhe hundën. Ekstraktet bimore me veti relaksuese prodhojnë një efekt si botoksi, zbehin rrudhat në thellësi dhe madhësi. Formula që ushqen, shëron dhe hidraton në thellësi, redukton rrudhat dhe shenjat e plakjes për një fytyrë të rivitalizuar.

 • Efekti zgjat për aq kohë sa produkti aplikohet si bazë ditore.
 • Mund të përdoret pas injektimeve invasive për të rritur kohëzgjatjen e efektit.
 • Dermatologjikisht i testuar.
 • Ka marrë çmimin si produkti më i mirë në kategorinë e ‘Kujdesit të specializuar për fytyrën’Prix De Beaute 2014.

I përshtatshëm për:

 • Rrudhat statike dhe të mimikës
 • Për të gjitha moshat
 • Pas injektimit të medikamenteve farmaceutike

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni përditë në mengjes dhe /ose darkë, në lëkurë të pastër para vendosjes së kremit të kujdesit të lëkurës.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Frezyderm

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

E thatë, Normale, Mikse, E yndyrshme

Forma

Flakon me pompë

Sasia

50ml

Përbërësit Aktivë
Hibiscus Peptide | Acetyl Hexapeptide-8: reduktim dinamik i rrudhave

Acid palmitik |Amino Acide bimore: reduktim dinamik te rrudhave,
Acid Hyaluronic: hidratim i thelle
Vitamine Ε: mbrojtje anti oksidante

Aqua, Argania Spinosa Kernel Oil, Propylheptyl Caprylate, Helianthus Annuus Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Neopentyl Glycol Dicaprylate/​Dicaprate, Arachidýl Alcohol, Methylpropanediol, Dimethicone, Ethylene/​Acrylic Acid Copolymer, Tocopheryl Acetate, Rosmarinus Officinalis Extract, Hydrolyzed Hibiscus Esculentus Extract, Centella Asiatica Extract, Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Sodium Hyaluronate, Acetyl Hexapeptide-8, Squalane, Arginine, Arachidyl Glucoside, Cetearyl Glucoside, Caprylyl Glycol, Hydroxyethyl Acrylate/​Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Behenyl Alcohol, Polysorbate 60, Phenylpropanol, Chlorphenesin, Disodium EDTA, Dextrin, Parfum, Benzyl Salicylate, Citronellol, D-Limonene, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  150%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Frezyderm – Botulin Effect Cream
 • . (blerës i verifikuar)

  Shume e kenaqur!

 • Ergisa T. (blerës i verifikuar)

  Ndjesia qe te le pas aplikimit eshte e ngjashme me efektin e botoxit. Une e perdora menjehere pas aplikimit te botoxit per te zgjatur me teper efektin e tij.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART