- 20%

Frezyderm – Anticort Cream

Original price was: 2,820 Lekë.Current price is: 2,256 Lekë.

Kategoritë: , , , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Frezyderm – Anticort Cream

Një alternativë e shkëlqyer për kremrat steroide, Anticort redukton inflamacionin dhe irritimin e lëkurës pa efektet anësore të përdorimit të zgjatur.

Formula pa steroide forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe ofron një shtresë qetësuese dhe anti-bakteriale, duke ndihmuar në trajtimin e sëmundjeve të zakonshme të lëkurës.

I përshtatshëm për të trajtuar:
• Ekzemën e e trupit,  fytyrës dhe  duarve
• Ekzemën seborrheike
• Dermatitin
• Kruarjet
• Skuqjet
• Skuqjet e pelenave

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni lehtë në zonën e prekur 2-3 herë në ditë.
Përthithet lehtësisht pa lënë mbetje.
Aplikimi i rregullt i kremit është thelbësor që simptomat të zhduken.
Nuk ka kundërindikacione për përdorim të zgjatur.

Firma

Frezyderm

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50ml

Margosa Oil: Antibacterial properties
Herbal extracts | Saw Palmetto: Reduction of inflammation, irritation, itching | Reinforcement of the skin barrier
Panthenyl Triacetate | Flavonoids: Reduction of skin reactivity
Glycerophosphoinositol Choline | Epilobium Angustifolium | Cardiospermum | Echium | Sunflower: Anti-inflammatory properties that can be compared against corticosteroid treatment
Sacharomyces Lysate: Analgesic effect

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Frezyderm – Anticort Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART