- 12%

Fortex – Vitamin C 500 + Zink + D3 Direct

(3 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 970 Lekë.Current price is: 850 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Fortex Vitamin C 500 mg + zink +D3 Direct rekomandohet gjatë gjithë vitit, por sidomos tani në pranverë, pasi ndihmon kundër alergjive stinore për të gjithë familjen.

Vitamina C është shumë e rëndësishme për mbrojtjen e organizmit, pasi ndikon në rritjen e prodhimit të qelizave të bardha dhe nivelin e duhur të interferonit (proteinë që luan një rol të rëndësishëm në shumëfishimin e viruseve).

Vitamina C ndikon gjithashtu në:

 • Mbajtjen në gjëndje shumë të mirë të venave të gjakut
 • Absorbimin e hekurit nga organizmi
 • Rekuperimin e shpejtë në rast sëmundje

Fortex Vitamin C 500 mg + zink +D3 Direct ju ofron jo vetëm nutrientë të rëndësishëm, që ndihmojnë në forcimin e sistemit imunitar, por gjithashtu dhe një shije të këndshme. Vitamina C dhe zinku ndihmojnë në mirëfunksionimin e sistemit imunitar si dhe mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ.

Udhëzime mbi përdorimin

Kjo vitaminë është e paketuar në bustina pluhuri që mund të pihet pa ujë dhe është shumë e shijshme. Rekomandohen 1-2 bustina në ditë.

 

Firma

Fortex

Forma

Bustina

Sasia

30

Përbërësit

NutrientëtMesatarja për bustinë
Vitaminë C500 mg
Zink10 mg
Vitaminë D10 µg

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
3 përshtypje për Fortex – Vitamin C 500 + Zink + D3 Direct
 • . (blerës i verifikuar)

  Produkte cilesore dhe me cmime konkuruese. Delivery shume korrekt

 • Kimberli F.

  Produkt shume cilesor dhe i rekomandueshem per kedo

 • Dorinela J. (blerës i verifikuar)

  Produkt shume cilesor ??

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART