Hot

Përshkrimi i Produktit

Fortex Deviral

 • I përshtatshëm për gripin, gjendjet akute virale dhe infeksionet enterovirus.
 • Aktivizon sistemin imunitar.
 • Promovon rikuperimin më të shpejtë të trupit.

Fortex Deviral  është një produkt i kombinuar i përbërë nga 5 substanca aktive në përbërjen e tij, duke vepruar në mënyrë sinergjike të cilat mbështesin aktivizimin e sistemit imunitar dhe luftën kundër viruseve më të zakonshëm të ftohjeve dhe gripit.

 • Mbron qelizat nga stresi oksidativ.
 • Redukton ndjenjën e lodhjes.

Përbërësi aktiv andrografolid ka një spektër të gjerë veprimi, veçanërisht i përshtatshëm për gripin dhe infeksionet akute virale (OVI), me një efekt të fortë imunostimulues dhe imunomodulues. Rrit numrin e qelizave imune dhe mbështet aktivitetin e tyre. Mbështet funksionin e mëlçisë dhe është një antioksidant i fuqishëm.

Ekstrakt i barbarozës afrikane dhe ekstrakt i rrënjës së jamballit

Ato ndihmojnë në lehtësimin e gjendjes së traktit të sipërm respirator në infeksionet akute virale dhe gripin. Ndikojnë në funksionin e sistemit imunitar dhe rrisin mbrojtjen natyrore të trupit kundër agjentëve virale ose bakteriale.

Vitamina C

Një antioksidant i fuqishëm që mbron qelizat e trupit nga stresi oksidativ dhe mbështet funksionin e sistemit imunitar. Mbështet trupin gjatë ushtrimeve intensive, sëmundjeve, stresit. Rrit thithjen e hekurit dhe zvogëlon ndjenjën e lodhjes.

Zinku

Mineral jashtëzakonisht i rëndësishëm i nevojshëm për funksionimin e duhur të një numri funksionesh në trupin e njeriut. Forcon sistemin imunitar dhe rrit aktivitetin e qelizave të bardha të gjakut. Mbështet metabolizmin e mikro- dhe makroelementëve.

Udhëzime mbi përdorimin

Fortex Deviral mund të përdoret nga mosha 5 vjeç në dozat si më poshtë:

 • Fëmijët nga 5 deri në 12 vjeç duhet të marin 2 herë në ditë 1 kapsulë në mëngjes dhe në mbrëmje.
 • Fëmijë mbi 12 vjeç dhe të rriturit duhet të marin 2 herë në dite  2 kapsula në mëngjes dhe në mbrëmje.
Firma

Fortex

Forma

Kapsula

Sasia

30

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Fortex – Deviral”

NutrientëtMesatarja për 2 kap.Mesatarja për 4 kap.
Andrographis paniculata root extract

10% andrographolide
300 mg600 mg
Vitamin C (L-ascorbic acid)200 mg400 mg
Licorice root extract (Glycyrrhiza glabra extract) 120 mg240 mg
African geranium extract (Pelargonium sidoides root extract) 20 mg40 mg
Zinc (zinc citrate)6 mg12 mg

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART