Floradix – Tableta me përbërje hekuri dhe vitaminash

1,690 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Floradix – Tableta me përbërje hekuri dhe vitaminash

Tabletat me hekur dhe vitamina Floradix përmbajnë hekur, vitamina B1, B2, niacinë, B6, B12, C, acid folik dhe ekstrakte bimore. Hekuri kontribuon në reduktimin e lodhjes.

Tabletat Floradix përmbajnë hekur organik (II) nga glukonati i hekurit, vitamina B2, B6, B12 dhe C të cilat kontribuojnë në reduktimin e lodhjes dhe në metabolizimin normal të energjisë. Hekuri kontribuon në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut (të mbështetur nga vitaminat B6 dhe B12) dhe në formimin e hemoglobinës. Folati (acidi folik) kontribuon në rritjen normale të indeve të nënës gjatë shtatzënisë. Vitamina C rrit përthithjen e hekurit.

Tabletat Floradix përmbajnë hekur nga glukonati i hekurit, i cili është një formë veçanërisht e absorbueshme.

Tabletat Floradix janë të lehta për t’u marrë dhe ndihmojnë në ruajtjen e ekuilibrit të hekurit, vitaminave B1, B2, niacinës, B6, B12, C dhe acidit folik.

Tabletat Floradix përmbajnë ekstrakte të zgjedhura të bimëve dhe të trëndafilit.

Tabletat Floradix janë pa laktozë dhe gluten dhe janë të përshtatshme për vegjetarianët dhe veganët.

Tabletat Floradix janë të përshtatshme për gratë që planifikojnë të mbeten shtatzënë, nënat shtatzëna dhe gjidhënëse, fëmijët, adoleshentët, të moshuarit, personat që po shërohen, vegjetarianët dhe njerëzit me një mënyrë jetese aktive.

Udhëzime mbi përdorimin

Për përthithjen maksimale të hekurit, merrni tabletat Floradix në stomak bosh, përafërsisht 30 minuta ose më shumë para ngrënies, ose 2 orë më pas.

 • Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç: 1 tabletë, dy herë në ditë 30 minuta para vaktit, me lëng.
 • Fëmijët 3-12 vjeç: 1 tabletë në ditë.
Firma

Salus Haus

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

84

Yeast extract, rice starch, herbal dried mixed extract (16%) from: spinach leaf (Spinacia oleracea), nettle leaf (Urtica dioica), fennel fruit (Foeniculum vulgare), carrot root (Daucus carota), centaury herb (Centaurium erythraea). Ferrous gluconate, glazing agent (hydroxypropyl methyl cellulose), rose hip dry extract (4%) (Rosa canina), vitamin C (L-ascorbic acid), anti-caking agent (microcrystalline cellulose), colour (sulphite ammonia caramel), anti-caking agent (silicium dioxide, magnesium salts of fatty acids, fatty acids), nicotinamide (niacin), concentrate (apple, blackcurrant, radish), glazing agent (hydroxypropyl cellulose, isomalt) vitamin B6 (pyridoxine hydrochloride), thiamin (thiamin hydrochloride), riboflavin, folic acid, vitamin B12 (cyanocobalamin), thickener (gum arabic).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Floradix – Tableta me përbërje hekuri dhe vitaminash”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART