Floradix – Formulë mulitvitaminike e lëngët me përbërje hekuri

1,690 Lekë

(Iron & Vitamin Formula Liquid)

Përshkrimi i Produktit

Floradix formule e lëngët me përbërje hekuri – zgjidhja më e lehtë

Floradix është një formulë e lëngët me përbërje hekuri e cila është konsumuar për më shumë se 40 vite nga miliona njerëz nga anë e mbanë bota.
Çfarë e bën Floradix-in kaq të veçantë?

Dobitë e Floradix-it:

• Përmban glukonat të hekurit, i cili absorbohet
mirë nga organizmi
• Nuk shkakton kapsllëk
• Vitamina C dhe koncentratet e frutave e rrisin edhe më shumë absorbimin e
hekurit
• Ekstraktet bimore, p.sh. nga hithra, karotat, spinaqi, kopra e ndihmojnë tretjen
dhe i sigurojnë elementet e tjera në gjurmë
• B-vitaminat e ndihmojnë krijimin e përbërësve të gjakut dhe lirimin e energjisë
• Lëngjet e frutave i japin Floradix-it një shije të këndshme
• Floradix po ashtu nuk përmban alkool, derivate shtazore, laktozë, produkte të
qumështit dhe kokrra ( arra, lajthi etj.)
• Floradix është i përshtatshëm për vegjetarianë

Meqë të gjithë nutrientët (lëndët ushqyese) janë të tretur në lëng, ata shumë më mirë absorbohen nga organizmi në krahasim me tabletat të cilat së pari duhet të zbërthehen në traktin tretës.
E gjithë kjo e bën Formulën e lëngët me përbërje hekuri – Floradix të lehtë për lukthin, duke shmangur kështu problemet me kapsllëkun, me të cilat ballafaqohet një numër i madh i femrave gjatë
shtatzënisë.
Me Floradix ju mund të mbani sasitë e hekurit tuaj dhe të foshnjës suaj në vlera optimale para, gjatë dhe pas shtatzënisë.

Doza e Rekomanduar Ditore

– Fëmijët 1-5 vjeç: 5ml në ditë
– Fëmijët 6-12 vjeç:10ml në ditë
– Të rriturit dhe fëmijët mbi moshën 12 vjeç: 2 x 10ml në ditë
Gjatë shtatzënisë mund të nevojitet shtimi i dozës ditore, mirëpo kjo duhet të bëhet në konsultim me mjekun apo me maminë tuaj dhe vetëm nën mbikëqyrjen
e mjekut.
Absorbimin e hekurit mund ta pengojnë qumështi, çaji i zi, kafja, drithërat tejet të përpunuara dhe vitamina E.
Rekomandohet që këto produktet të mos përdoren gjysëm ore para dhe pas konsumimit të Floradix.

Firma

Salus Haus

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

250ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Floradix – Formulë mulitvitaminike e lëngët me përbërje hekuri”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART