Fitopreparatori italiani – Fito Aerosol Junior

1,200 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Kategoritë: ,

Përshkrimi i Produktit

Aerosol natyral kundër: ftohjes, sinuzitit, rinitit alergjik

Ndihmues në rastin e: kollës, bajameve, trakejit, faringit, bronkit, otit.

Përmban:

 • Drosera, e cila është e efektshme në rastet e kollës, bronkitit dhe astmës (ushtron aktivitetin e saj në nivelin bronkial si spazmolitik, antibakterial dhe anti-inflamator).
 • Echinacea angustifolia, e cila stimulon mbrojtjen imune pas agresionit viral ose bakterial, gjithashtu luan një veprim parandalues ​​dhe ushtron një efekt anti-inflamator të ngjashëm me kortizonin në fazën akute kundër kollës dhe ftohjes.
 • Farat e grejpfrutit, të cilat kryejnë veprimtari antibakteriale selektive dhe antivirale kundër viruseve të gripit (gjithashtu efektive në ftohjet dhe sinuzitin e natyrës virale dhe bakteriale).
 • Timo serpillo, i cili kryen veprimtari selektive antibakteriale në Staphylococcus aureus dhe Pseudomonas aeruginosa dhe ka një veprim ekspektorant.
 • Vajrat esencialë të pishës dhe trumzës së bardhë, të cilat kanë aktivitet antimikrobik në mushkëri dhe luajnë një rol në rrjedhën e rrjedhës së mukusit.
 • Uji i detit në solucion izotonik, i cili ka një veprim dekongjestionant dhe favorizon zbutjen e mukusit 

Metoda e përdorimit

Hidhni përmbajtjen e një ampule të FitoAEROSOL, pa e holluar atë, në enën e duhur të pajisjes aerosol dhe thithni derisa ampula të zbrazet plotësisht. Produkti mund të spërkatet me të gjitha llojet e pajisjeve aerosol (pistoni, ultratinguj, …). Përdorni produktin brenda 24 orëve nga hapja.

Përdorni FitoAEROSOL 1 ose 2 herë në ditë, sipas nevojës: Në rast të ftohjes së fortë dhe nevojës për heqjen e sekrecioneve, për një zgjidhje të shpejtë, rekomandohet të përdorni 2 ampula në ditë (mëngjes dhe mbrëmje) për 7 ditë radhazi; Në rast të predispozimit ndaj fenomeneve irrituese si rinitit alergjik dhe sinusitit, 1 ampulë në ditë mund të përdoret gjithashtu si parandaluese për 15 ditë (për të përsëritur 2 ose 3 herë në vit).

Mosha

Fëmijë

Forma

Flakon

Sasia

15, 5ml

Ekstrakt hidroglicerik i grejpfrutit (Citrus grandis L. Osbeck), ekstrakt hidroglicerik i Drosera (Drosera ramentacea Burch), ekstrakt hidroglicerinë, e Echinacea (Echinacea angustifolia DC), ekstrakt hidroglicerik i trumzës (thepium thymus) (Pinus mugo Turra), vaj esencial i Trumzës (Thymus vulgaris L.), ujë deti, polisorbat 20, acid laktik, sorbat kaliumi, benzoat natriumi, klorur natriumi, ujë.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Fitopreparatori italiani – Fito Aerosol Junior”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART