Fertypharm – FertyBiotic Woman

6,300 Lekë

Suplement ndihmues në rastet e planifikimit familjar

Përshkrimi i Produktit

Fertypharm FertyBiotic Woman

FertyBiotic Woman është suplementi i parë ushqimor me vitamina, minerale, antioksidantë dhe tre probiotikë që ndihmon për të arritur një status të duhur nutricional te gratë që duan të rrisin fertilitetin. Përmban ëmbëlsues, pa gluten, pa sheqer dhe pa laktozë.

Përbërësit kryesor:

 • Mio-inositol & Karonozitol (D-chiro-inositol) & Acid folik – përmirëson cilësinë e vezëve.
 • Melatonin – ndihmon në reduktimin e kohës që ju duhet për të fjetur.
 • Selen – kontribuon në funksionimin normal të tiroides dhe sistemit imunitar, mbron qelizat nga stresi oksidativ si dhe luan një rol të rëndësishëm në funksionin dhe fekondimin e vezoreve.
 • Vitaminë D – ndihmon në përthithjen dhe përdorimin e kalciumit dhe fosforit dhe ruajtjen e strukturës normale të kockave, kontribuon në sistemin imunitar dhe luan një rol në ndarjen e qelizave.
 • Probiotikë: Lactobacillus rhamnosus BPL205, Lactobacillus plantarum BPL207 and Lactobacillus crispatus BPL209 – kontribuon në mirëmbajtjen e shëndetshme të baktereve në traktin gastrointestinal.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet marrja e 1 bustine në ditë e shoqëruar me një gotë me ujë 200 ml, përziejeni dhe më pas pijeni.

Firma

Fertypharma

Mosha

Të gjithë

Forma

Bustina

Sasia

30

Bulking agent (lactitol), myo-inositol, D-chiro-inositol, natural flavouring, anti-caking agent (tricalcium phosphate), Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus crispatus, Lactobacillus plantarum, cholecalciferol, sweetener (sucralose), melatonin, pteroylmonoglutamic acid and sodium selenite.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Fertypharm – FertyBiotic Woman”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART