Fertypharm – FertyBiotic Pregnancy

2,730 Lekë

Suplement me vitamina, minerale dhe probiotikë që ndihmon për të mbuluar kërkesat shtesë gjatë shtatzënisë dhe laktacionit.

Përshkrimi i Produktit

Fertypharm FertyBiotic Pregnancy

Gjatë shtatzënisë ka një nevojë të shtuar për disa lëndë ushqyese, të tilla si vitamina, minerale dhe elementë esencialë.
FertyBiotic Pregnancy ka përbërës të cilësisë më të lartë dhe në dozat e duhura për të siguruar kërkesat shtesë të lëndëve ushqyese ideale gjatë gjithë procesit të shtatzënisë, duke ofruar përfitime si për nënën ashtu edhe për fëmijën.

Përmban DHA, acid folik, jod, hekur, magnez, zink, vitaminë D, C, E, B3, B5, B 8, B12, B6, B2 dhe B1 dhe probiotikë.

 • Përfshin probiotikët, Lactobacillus rhamnosus dhe Lactobacillus reuteri të pranishme në mënyrë natyrale në mikroflorën vaginale.
 • Parandalon zhvillimin e vaginozës bakteriale dhe infeksioneve urinare.
 • Redukton rrezikun e lindjes së parakohshme dhe diabetit gestacional.
 • Zvogëlon rrezikun e ekzemës atopike tek foshnja.
 • Kombinon përfitimet e antioksidantëve, vitaminave, mineraleve dhe efektin e dobishëm të probiotikut.
 • I përshtatshëm për diabetikët, intolerantët ndaj laktozës dhe pacientët celiakë.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet të merret 1 kapsulë në ditë, preferohet në mëngjes.

Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mbajeni larg fëmijëve. Ruajeni të mbyllur fort në një vend të freskët dhe të thatë.

Firma

Fertypharma

Mosha

18+

Forma

Kapsula

Sasia

30

Fish oil, capsule (glazing agent: gelatine, humectant: glycerin, colours: iron oxides and hydroxides and copper complexes of chlorophylls and clorophyllins), magnesium oxide, L-ascorbic acid, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus reuterii, thickener (yellow beeswax), elemental iron, DL-alpha-tocopheryl acetate, nicotinamide, anti-caking agent: soybean lecithin, D- pantothenate, calcium, cyanocobalamin, pyridoxine hydrochloride, riboflavin, thiamin mononitrate, pteroylmonoglutamic acid, potassium iodate, cholecalciferol, D-biotin.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Fertypharm – FertyBiotic Pregnancy”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART