Fertil Pro – Suplement për fertilitetin e meshkujve

12,000 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Fertil Pro – Suplement për fertilitetin e meshkujve

Fertil Pro është një shtesë natyrale ushqimore që përdor një përzierje të bimëve natyrale, aminoacideve dhe vitaminave për të rritur në mënyrë natyrale prodhimin e spermës dhe vëllimin e ejakulimit. Formula speciale që ndihmon në zgjidhjen e tre faktorëve që ndikojnë në fertilitetin mashkullor (spermatozoidet jonormale, numërimi i ulët i spermatozoideve, lëvizshmëria e ulët).

 • Përmirëson funksionin erektil, orgazmën, performancën seksuale dhe dëshirën.
 • Përmirëson fertilitetin mashkullor dhe shanset për shtatzani
 • Rikuperon funksionet normale riprodhuese dhe zvogëlon defektet embrionale
 • Fertilpro rrit fertilitetin tek meshkujt: Fertilpro është demonstruar shkencërisht se përmirëson pjellorinë dhe përmirëson funksionet e përgjithshme riprodhuese si pjesë e një diete dhe stili jetese të shëndetshëm.

Si funksionon Fertil Pro?

Fertil Pro është baza e një qasjeje të re ndaj infertilitetit mashkullor. Duke rritur qarkullimin në testikuj rritet cilësia e spermës duke i ftohur testikujt me dy gradë celsius.

A ka ndonjë efekt anësor ndaj pilulave Fertilpro?

Këto pilula përmbajnë esencë bimore dhe nuk kanë efekte anësore.

Formula përfshin:

 • Aspartat zinku:  Zinku është treguar të jetë veçanërisht i efektshëm kur kombinohet me L-lizinë, duke rritur funksionin e përgjithshëm seksual dhe nivelin e testosteronit.
 • Vitamina E: Fertil Pro është i pasur me vitaminë E, vitaminë C (nga ekstrakti i boronicës), zink dhe ekstrakt nga lëvozhga e pishës që lufton radikalet e lira dhe stresin që shkakton dëmtim të spermatogjenezës. Është vërtetuar se antioksidantët përmirësojnë fertilitetin mashkullor dhe shanset për shtatzani dhe përmirësojnë cilësinë e ADN-së duke minimizuar dëmtimin e spermës.
 • Ekstrakt nga rrënjët Maca: Studimi i rrënjës së Maca zbulon rritje të prodhimit të spermës. Maca përmban 31 minerale të ndryshme dhe 60 fitonutrientë të ndryshëm, maca është ushqyes për sistemin endokrin, duke ndihmuar si gjëndrat e hipofizës, veshkave dhe tiroides (të gjitha të përfshira në ekuilibrin hormonal).
  • Përfitimet e rrënjes Maca:
   • Mbështet ekuilibrin hormonal.
   • Rrit energjinë, qëndrueshmërinë.
   • Mbështet tiroiden.
   • Mbështet funksionin normal seksual.
 • L-karnitina: ky është aminoacidi i cili gjendet me bollëk në spermatozoidët e shëndetshëm. Shtimi i këtij përbërësi si pjesë e përbërësve të Fertil Pro siguron rritjen e lëvizshmërisë së spermës.
 • Ekstrakt nga lëvozhga e pishës: ekstraktet e lëvozhgës së pishës janë të pasura me lëndë kimike natyrala të quajtura proanthocyanidius. Këto janë antioksidantë të fuqishëm, shumë më të fuqishëm se antioksidantët e tjerë të njohur zakonisht.
  Proanthocyanidius në lëvozhgën e pishës është përgjegjës për rritjen e përqendrimeve të spermës të shëndetshme .
 • L-Argininë HCL: ky përbërës njihet për dyfishimin e përqendrimit të spermës si dhe lëvizshmërinë e saj gjithashtu rrit pjellorinë.
 • L-Lizina: Sipas studimeve shkencore, është zbuluar se ky aminoacid i veçantë kur kombinohet me zink mund të rrisë prodhimin e testosteronit si dhe të përmirësojë cilësinë e spermës.
 • Muira puama dhe catuaba: Një studim tregon se në 62% të pacientëve shikohet rritje e dëshirës seksuale, dhe ereksionint, kjo bimë rrit rrjedhjen e gjakut si në tru ashtu edhe në organet gjenitale.
 • Epimedium sagitattum: përmban përbërësin inhibitor i cariin phosphodiesterase tipi 5 (inhibitor PDE5) njëlloj si medikamenti sildenafil (i cili rrit ereksionin).
 • Tribulus terrestris: Studimet tregojnë përfitimet e mëposhtme tek fertiliteti:
  • Rritja e nivelit të hormoneve seksuale
  • Rritja e LH dhe testosteronit
  • Mund të ndihmojë trupat mashkullorë në prodhimin e DHEA për të trajtuar disfunksionin erektil.
 • Fara kungulli: kanë të gjitha vitaminat jetike, karbohidratet, aminoacidet, kalciumin, fosforin, kaliumin, acide yndyrore. Fara e kungullit  përmirëson rrjedhshmërinë dhe lëvizshmërinë e spermës, ndihmon duke holluar membranën e spermës që nga ana tjetër përmirëson mundësinë e fekondimit të vezës dhe nxit rritjen e sekrecioneve të prostatës për të ulur hipertrofinë e prostatës.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet të merren 3 kapsula në ditë, një pas çdo vakti ushqimor.

Firma

Life Saver Solutions

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

90 Kapsula

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Fertil Pro – Suplement për fertilitetin e meshkujve”

LART