Femarelle – Unstoppable

3,970 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Femarelle Unstoppable

Femarelle Unstoppable është një suplement ushqimor inovativ, i krijuar posaçërisht për nevojat e grave mbi 60 vjeç.

 • Përmban derivatin e sojës DT56a, një produkt unik nga ekstrakti i sojës jo i modifikuar gjenetikisht. Ai përmban gjithashtu kalçium, vitaminë B2 (riboflavin), vitaminë B7 (biotinë) dhe vitaminë D3 (kolekalçiferol).
 • Ekstrakti ekskluziv i sojës DT56a përdor të gjithë përbërjen kimike të sojës. Kjo metodë unike rrit biodisponibilitetin e përbërësve aktivë që gjenden në Femarelle® Unstoppable.
 • Vitamina D dhe kalciumi kontribuojnë në ruajtjen e gjendjes normale të kockave, dhëmbëve dhe muskujve.
 • Vitamina D kontribuon në përthithjen/përdorimin normal të kalciumit dhe fosforit, ruajtjen e niveleve normale të kalciumit në gjak dhe funksionimin normal të sistemit imunitar.
 • Vitamina D gjithashtu ndihmon në zvogëlimin e rrezikut të rënies që lidhet me paqëndrueshmërinë e trupit dhe dobësinë e muskujve. Rënia është një faktor rreziku për frakturat e kockave tek burrat dhe gratë e moshës 60 vjeç e lart.
 • Vitaminat B2 & B7 kontribuojnë në funksionimin normal të proceseve metabolike që synojnë prodhimin e energjisë, funksionimin normal të sistemit nervor, ruajtjen e gjendjes normale të mukozave dhe ruajtjen e lëkurës së shëndetshme

Përveç kësaj, vitamina B2 kontribuon në reduktimin e lodhjes  dhe ruajtjen e shikimit normal.

Biotina (vitamina B7) gjithashtu kontribuon në ruajtjen e flokëve të shëndetshëm dhe funksionin normal psikologjik.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet 2 kapsula në ditë. Të merret dy herë në ditë, 1 në mëngjes dhe 1 në mbrëmje, çdo 12 orë, me pak ujë. Mund të merret me ose pa ushqim. Është e rëndësishme të merren të dyja kapsulat për efekt optimal.
Në rast se ju humbisni një dozë, merrni kapsulën sa më shpejt të jetë e mundur dhe më pas ndiqni dozën normale.
Ju nuk keni nevojë të merrni një dozë të dyfishtë për të kompensuar një dozë të humbur.
Ky produkt nuk është i përshtatshëm për gratë shtatzëna, gratë gjidhënëse dhe fëmijët nën 12 vjeç.

Firma

Femarelle

Mosha

60+

Forma

Kapsula

Sasia

56

Përmbajtja për Dozë% SEP*
DT56a (Soybean Extract) 644 mg -
Calcium (as carbonate) 400 mg 20
Vitamin B2 (Riboflavin) 2 mg143
Vitamin B7 (Biotin) 200 mcg 400
Vitamin D3 (cholecalciferol) 20 mcg (800 IU) 400
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Femarelle – Unstoppable”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART