Femarelle – Rejuvenate

3,970 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Femarelle Rejuvenate

Femarelle® Rejuvenate është një suplement ushqimor inovativ, i krijuar posaçërisht për nevojat e grave 40-50 vjeç.

Përmban derivatin e sojës DT56a, një produkt unik nga ekstrakti i sojës, jo i modifikuar gjenetikisht. Ai gjithashtu përmban fara liri, vitaminë B2 (riboflavin) dhe vitaminë B7 (biotinë).

Ekstrakti ekskluziv i sojës DT56a përdor të gjithë përbërjen kimike të sojës. Kjo metodë unike rrit biodisponibilitetin e përbërësve aktivë që gjenden në Femarelle® Rejuvenate.

Vitaminat B2 & B7 kontribuojnë në funksionimin normal të proceseve metabolike që synojnë prodhimin e energjisë, funksionimin normal të sistemit nervor dhe ruajtjen e lëkurës së shëndetshme.

Vitamina B2 gjithashtu kontribuon në metabolizmin normal të hekurit, në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ dhe në ruajtjen e shikimit normal.

Biotina (vitamina B7) kontribuon në ruajtjen e flokëve të shëndetshëm, metabolizmin normal të makronutrientëve dhe funksionin normal psikologjik.

 • Vitamina B2 dhe B7, ekstrakt soje dhe fara liri
 • Reduktimi i lodhjes
 • Funksionimi normal psikologjik
 • Shëndeti i flokëve dhe lëkurës
 • Për femrat mbi 40 vjeç
 • Pa gluten

Udhëzime mbi përdorimin

Të merret dy herë në ditë,1 në mëngjes dhe 1 në mbrëmje, çdo 12 orë, me pak ujë. Mund të merret me ose pa ushqim. Është e rëndësishme të merren të dyja kapsulat për efekt optimal.
Në rast se ju humbisni një dozë, merrni kapsulën sa më shpejt të jetë e mundur dhe më pas ndiqni dozën normale.
Ju nuk keni nevojë të merrni një dozë të dyfishtë për të kompensuar një dozë të humbur.
Ky produkt nuk është i përshtatshëm për gratë shtatzëna, gratë gjidhënëse dhe fëmijët nën 12 vjeç.

Firma

Femarelle

Mosha

40+

Forma

Kapsula

Sasia

56

Përmbajtja për Dozë% SEP*
DT56a (Soybean Extract) 644 mg -
Linseed100 mg -
Vitamin B2 (Riboflavin) 2 mg 143
Vitamin B7 (Biotin) 200 mcg 400
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Femarelle – Rejuvenate”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART