Farmigea – Xiloial pika për sy

(1 përshtypje mbi produktin)

1,250 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Farmigea – Xiloial pika për sy

Xiloial është një solucion oftalmik hidratuese, lubrifikues që përmban substanca lubrifikuese dhe mbrojtëse:

 • Acidi hialuronik, mukomimetik, lubrifikant
 • Ts-Polisaharide mbrojtëse, balancuese.

Acidi Hyaluronik është një substancë që krijon zgjidhje mukomimetike, me veti të larta lubrifikuese.
Ts-Polysaccharide është një substancë bimore, e nxjerrë nga farat e bimës së Tamarindus Indica, e dobishme për mbrojtjen e sipërfaqes së kornesë.

Kombinimi i dy substancave, lejon një veprimtari sinergjike për të mbrojtur syrin, nga acarimet për shkak të shkaqeve fizike të mjedisit (era, ekspozimi i zgjatur në rrezet e diellit, tymi i cigares, ajri i thatë), deri te stresi vizual ose faktorë mekanikë (lentet e kontaktit, pas operacionit në sy).

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një pikë në sy disa herë gjatë ditës. Prisni të paktën 10-15 minuta para se të aplikoni një solucion tjetër për sy. Pas hapjes mund të përdoret brenda 30 ditëve.

 

Firma

Farmigea

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

10ml

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Farmigea – Xiloial pika për sy
 • Debora H. (blerës i verifikuar)

  ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART