- 20%

Noreva – Exfoliac Global 6 Intensive Global Care

(1 përshtypje mbi produktin)

2,160 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Noreva – Exfoliac Global 6 Intensive Global Care

Noreva Exfoliac Global 6 Intensive Global Care është një krem trajtues me tolerancë të lartë për imperfeksionet e lehta deri në më të rënda, i cili eksfolion, korrekton, zbut, matifikon dhe trajton.

 • Lipobactol lejon kremin të penetrojë dhe eliminojë bakteret, të rregullojë yndyrën dhe të parandalojë formimin e shenjave post-akne.
 • Acidi Hialuronik 300 aktivizon mekanizmin mbrojtës të lëkurës, duke rritur prodhimin e defensinës dhe duke ndihmuar në riparimin e qelizave të lëkurës.
 • Kjo përkujdesje mundëson një eksfolim të menjëhershëm dhe që zgjat falë enkapsulimit të acidit salicilik 2% e kombinuar me rregullimin e proliferimit të keratinociteve, duke shmangur bllokimin e poreve.
 • Falë ceramideve dhe agjentëve hidratues, hidraton dhe matifikon në mënyrë perfekte lëkurën.

Shërben si një bazë shumë e mirë makijazhi, lehtësisht e parfumuar.

Pa paraben, jo komedogjenik.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendoseni në mëngjes dhe / ose në mbrëmje në të gjithë fytyrën pas pastrimit.

Firma

Noreva

Linja

Exfoliac

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

30ml

Aqua (Water), Isoamyl Cocoate, Silica, Hydrolyzed Corn Starch, Steareth-2, Steareth-21, Salicylic Acid, Cetearyl Alcohol, Cocamidopropyl Dimethylamine, Bakuchiol, Dimethicone, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Hydroxyethylcellulose, Parfum (Fragrance), Benzyl Alcohol, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Chlorphenesin, Hydrated Silica, Polyquaternium-67, Disodium Edta, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Butylene Glycol, Sodium Nitrate, Glycerin, Sorbic Acid, Glyoxal, 10-Hydrodecanoic Acid, Sebacic Acid, 1-10-Decanediol.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Noreva – Exfoliac Global 6 Intensive Global Care
 • Egla G. (blerës i verifikuar)

  Shume i mire per lekure te yndyrshme/ akneike! ✨✨✨

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART