Evdermia – Silken Face Day Cream (SPF 40)

3,000 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Krem për fytyrën zbutës dhe mbrojtës ndaj diellit- mund të përdoret gjatë gjithë vitit ofron mbrojtje të lartë SPF 40 dhe UVA.

Ofron:

 • Zbutje të thellë dhe të qëndrueshme.
 • Një mbrojtje të lartë kundër rrezeve UVA dhe UVB.
 • Veprim antioksidant.
 • Mbrojtje e lekurës kundër dëmtimit nga ndotja e ajrit.
 • Efekt mat.
 • Rezistencë e jashtëzakonshme ndaj ujit dhe djersitjes.

Përbërja:

 • Një kombinim i fortë filtrash i dizenjuar specifikisht për mbrojtjen ndaj rrezeve të diellit, e cila siguron një mbrojtje të lartë ndaj rrezeve UVA dhe UVB.
 • Vitaminë E, mbrojtje e përforcuar kundër radikaleve të lira (veprim antioksidant).
 • Unicontrozon BG-49, një kompleks me cilësi të lartë të përbërësve me veprim antioksidant, duke ofruar mbrojtje kundër dëmtimit të lëkurës nga ndotësit e ajrit.
 • Unitamuron H-22, një kompleks polisakarid me origjine bimore me veprime të shumta, duke ofruar zbutje të gjatë e të qëndrueshme, efekt zbutjeje të jashtëzakonshëm dhe saipërfaqe të butë.
 • Unimoist U-125, ofron një zbutje të lëkurës të qëndrueshme,elasticitet dhe në të njëjtën kohë i jep dhe një pamje më rinore.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni Silken Face Day Cream në mënyrë të rregullt si në fytyrë ashtu dhe në qafë para ekspozimit në diell. Ekspozimi i tepërt në diell nuk rekomandohet as në rastet kur përdorni një produkt mbrojtës ndaj diellit.

Ri-aplikoni në mënyrë të vazhdueshme, sidomos pasi keni dalë nga uji. Evitoni ekspozimin e lëkurës në diell ndërmjet orëve 12:00-16:00. Djegiet e diellit mund të jenë të rrezikshme.

Firma

Evdermia

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50ml

SPF

40

Aqua(Water), Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Glyceryl Stearate, Tricaprylin, Triheptanoin, Alcohol Denat, Hydrogenated Ethyl Hexyl Olivate, Peg-100 Stearate, Cetyl Dimethicone,cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Silica, Titanium Dioxide, Distarch Phosphate, Dimethicone, Sorbitan Olivate, Phenoxyethanol, Ethylhexyl Triazone, Cetyl Phosphate, Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables, Butylene Glycol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/vp Copolymer, Xanthan Gum, Pentylene Glycol, Chlorphenesin, Tamarindus Indica Seed Gum, Tocopheryl Acetate, Parfum (Fragrance), Potassium Hydroxide, Urea, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Disodium Edta, Fumaria Officinalis Flower/leaf/stem Extract, Saccharide Hydrolysate, Magnesium Aspartate, Fumaric Acid, Glycine, Alanine, Creatinine, Benzyl Alcohol, D-limonene, Geraniol, Benzyl Benzoate, Linalool, Hydroxycitronellal, Dehydroacetic Acid.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Evdermia – Silken Face Day Cream (SPF 40)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART