Evdermia – Silken Face Day Cream (SPF 40)

3,000 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Krem për fytyrën zbutës dhe mbrojtës ndaj diellit- mund të përdoret gjatë gjithë vitit ofron mbrojtje të lartë SPF 40 dhe UVA.

Ofron:

 • Zbutje të thellë dhe të qëndrueshme.
 • Një mbrojtje të lartë kundër rrezeve UVA dhe UVB.
 • Veprim antioksidant.
 • Mbrojtje e lekurës kundër dëmtimit nga ndotja e ajrit.
 • Efekt mat.
 • Rezistencë e jashtëzakonshme ndaj ujit dhe djersitjes.

Përbërja:

 • Një kombinim i fortë filtrash i dizenjuar specifikisht për mbrojtjen ndaj rrezeve të diellit, e cila siguron një mbrojtje të lartë ndaj rrezeve UVA dhe UVB.
 • Vitaminë E, mbrojtje e përforcuar kundër radikaleve të lira (veprim antioksidant).
 • Unicontrozon BG-49, një kompleks me cilësi të lartë të përbërësve me veprim antioksidant, duke ofruar mbrojtje kundër dëmtimit të lëkurës nga ndotësit e ajrit.
 • Unitamuron H-22, një kompleks polisakarid me origjine bimore me veprime të shumta, duke ofruar zbutje të gjatë e të qëndrueshme, efekt zbutjeje të jashtëzakonshëm dhe saipërfaqe të butë.
 • Unimoist U-125, ofron një zbutje të lëkurës të qëndrueshme,elasticitet dhe në të njëjtën kohë i jep dhe një pamje më rinore.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni Silken Face Day Cream në mënyrë të rregullt si në fytyrë ashtu dhe në qafë para ekspozimit në diell. Ekspozimi i tepërt në diell nuk rekomandohet as në rastet kur përdorni një produkt mbrojtës ndaj diellit.

Ri-aplikoni në mënyrë të vazhdueshme, sidomos pasi keni dalë nga uji. Evitoni ekspozimin e lëkurës në diell ndërmjet orëve 12:00-16:00. Djegiet e diellit mund të jenë të rrezikshme.

Firma

Evdermia

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50ml

SPF

40

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Evdermia – Silken Face Day Cream (SPF 40)”

LART